Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õiekesed osalesid teatrifestivalil Kanutiaia Kann

Õiekesed osalesid teatrifestivalil Kanutiaia Kann

Teatrifestivalil Kanutiaia Kann 2024 esitasid Õiekesed Ernst Särgava lavastuse pealkirjaga "Rebane varastab taadi kalad".
Festival toimus 18.-24. märts ning osavõtu tingimusteks oli  EESTI AUTORITE LOOMING (näidend, proosatekstile tuginev lavastus, luule, instseneeringud, lavakompositsioonid, omalooming). 
Proovide käigus tehti hoolega läbi erinevaid stseene ja dialooge. Rühma õpetajad pöörasid suurt tähelepanu laste oskusele anda teksti edasi ilmekalt. Suurel laval esinemine pakkus lastele võimaluse astuda välja oma mugavustsoonist. Vaatama tulid ka laste vanemad, kes tundsid suurt rõõmu, kui nende lapsed astusid enesekindlalt üles teatrilaval.
Etendusi vaatas ka žürii. Lasteaedade lavastusi ei järjestatud ning tunnustuspreemiaid jagati kõikidele koolieelsete lasteasutuste näitetruppidele.
Elizabeth Degtjarova astus üles taadi rollis ning tema esitust tunnustati žürii poolt näitleja meisterlikkuse eest, pälvides rollipreemia. Elizabethi võimekus ja oskuslik esitus tõi lavastusele lisaväärtust ning muutis tema karakteri elavaks ja meeldejäävaks publikule.
KAVALEHTE vaata SIIT.

Lavastus filmiti üles Meelespea Lasteaia teatrinädalal, mida näeb SIIT.