Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ojakese Lasteaia teemakuu tegemised

Ojakese Lasteaia teemakuu tegemised

2022. aastal saab Eno Raua raamat “Sipsik” 60-aastaseks. See on olnud laste lemmik kõik need aastad ja tekitab huvi ka praegu. Tervislik eluviis- see ei ole ainult spordiga tegelemine, täisväärtuslik uni, aga ka õige, tervislik toitumine

2022. aastal saab Eno Raua raamat “Sipsik” 60-aastaseks. See on olnud laste lemmik kõik need aastad ja tekitab huvi ka praegu

IMG_20220105_115946

Seoses sellega on Lasteaia Ojake direktor, Natalja Jakuškina, tulnud välja üritustega, kus osalevad ka teised õppeasutused.
Jaanuaris kutsuti ehitama lumememmesid. Kõik lasteaiad said ehitada erinevaid, heasüdamlikke ja lõbusaid sõpru Sipsikule. Täname kõiki osavõtjaid.

Film on vaadatav siin.
Peagi algavad taliolümpiamängud. Sipsik on valmis ka sportima ja kutsub taaskord osalema kõiki erinevatest lasteaedadest.

Tervislik eluviis- see ei ole ainult spordiga tegelemine, täisväärtuslik uni, aga ka õige, tervislik toitumine

Tervislik toitumine

Lasteaias Ojake propageerivad õpetajad kogu aeg tervislikku eluviisi. Jaanuaris pöörati erilist tähelepanu õige toitumise põhialustele ja vitamiinidele, mida toiduained sisaldavad.
Rühma nr 9 „Jänkud“ lapsed tutvusid mõistetega „toitained“, „õige toitumine “ ehk „tervislik toitumine“. Võrdlesid toiduaineid, tuues välja inimesele eriti kasulikud toiduained, jagasid need  tervislikeks ja ebatervislikeks toiduaineteks.
Õpetaja juhendamisel valmistasid magustoidu, mis koosnes jogurtist ja värsketest vaarikatest ja mustikatest.
Selleks, et lapsed juba alates lapsepõlvest harjuksid õige, tervisliku toitumisega, näitasid 7. rühma „Konnakesed“ õpetajad, kui kergelt ja lihtsalt on võimalik valmistada vitamiinikokteili-smuutit, mis koosneb banaanist, sõstardest, mustikatest, jõhvikatest ja pohladest. Proovides jooki, hakkas see lastele nii maitsema, et nad otsustasid  seda smuutit teha ka kodus koos oma vanematega.

Allikas: Lasteaed Ojake