Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

​​​​​​​Oktoobris sõidab Tallinnas viis trammiliini

​​​​​​​Oktoobris sõidab Tallinnas viis trammiliini

Tallinna kesklinnas toimuvate Vanasadama trammiliini ehitustööde tõttu liinile toodud ajutine trammiliin nr 6 jätkab marsruudil Tondi-Kopli tööd vähemalt oktoobri lõpuni. Alates 1. oktoobrist taastub täielikult ülejäänud trammiliiklus ning siis on võimalik saada täpsemaid andmed liinide täituvusest ja koormusest. Linn kaalub võimalust jätkata ka liiniga nr 6 püsivalt.

Abilinnapea Vladimir Svet selgitas, et praegu ajutise trammiliini tuleviku osas saab lõplikke plaane teha alles siis, kui saame koguda ja võrrelda andmeid olukorras, kus kogu tavapärane trammiliiklus on töös. „Ajutine trammiliin nr 6 on seni näidanud, et nõudlus Koplit ja Pärnu maanteed ühendava trammiliini järele on olemas. Raske ennustada, kui suur osa sellest inimeste liikumisest saab nüüd kaetud tavapäraste trammiliinidega. Igal juhul töötame selle nimel, et sel trajektooril trammiliiklust jätkata ning analüüsime andmeid ja teeme otsuseid nende pinnalt,“ ütles Svet.

Linn soovib liiniga nr 6 jätkata. Siiski käivad veel arutelud selle üle, kas tulevikus on selle liini lõpp-peatus on Vana-Lõuna depoo juures või Tondil. „Mitmekesine trammivõrk teenib kindlasti reisijate huve. Siiski peame arvestama, et keeruline liikluspilt ja olemasolev taristu paneb teatud piirid ette: suurimaks kitsaskohaks on Tondi lõpp-peatuse võimekus tramme vastu võtta, samuti Viru ringi koormus. Tondi lõpp-peatuse vastuvõtuvõime suurendamiseks on piiratud võimalused, kuna seal pole selleks piisavalt ruumi,“ lausus Svet.

Abilinnapea rõhutas ka vajadust arvestada sellega, kuidas hakkab meie trammivõrk tervikuna välja nägema pärast Vanasadama trammi rajamist ja Tondi eritasandilise ristmiku ehitust.

Trammiliinid nr 2 ja 4 alustasid taas tööd septembri alguses, trammiliinid nr 1 ja 3 jätkavad sõitmist 1. oktoobrist. Viimati sõitis Tallinna tänavatel korraga viis trammiliini 2004. aastal, kui oli liinil Kopli ja Vana-Lõuna depoo vahel sõitnud tramm nr 5.