Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Olümpiakuu Tallinna Männi Lasteaias

Olümpiakuu Tallinna Männi Lasteaias

Terviseedenduse töögrupi ja liikumisõpetaja Ulvi Hellamaa eestvedamisel otsustati veebruaris Tallinna Männi Lasteaias kõigile 12 rühmale tutvustada lõimitud tegevuste kaudu taliolümpia traditsioone ja erinevaid talispordialasid.

Nii rühmapõhistes tegevustes kui liikumistundides tutvuti olümpiasümboolikaga, tutvuti erinevate toredate talispordivõimalustega ning kinnistati teadmisi Pekingis võistlevate tublide eesti sportlaste osas.

Kõik rühmad osalesid nädala jooksul Männi Olümpiale pühendatud värske õhu liikumistundides.

Ühiselt filmiti ja jagati toredaid fotosid ning videosid  isevalmistatud olümpiarõngastega ning katsetatud lõbusate taliolümpiaaladega. Mõõtu võeti vigurkelgutamises, suusatamises ja erineva raskusastmega täpsus ja tasakaaluvõistlustel. Sportlikud õpetajad Marika Pukk, Jaanika Monroc ning Susanna Berezina tutvustasid lastele suusatamist ning jäähokit.

Aktiivsed rühmad andsid oma panuse  Kadaka lasteaia projektis „Olümpialainel“ ning jagasid laste sportlikest tegevustest videoklippe.

16.veebruaril ootas Terviseedenduse töögrupp kõiki rühmi pidulikule Pekingi Olümpia toetusüritusele, et ühise paraadina liikuda rongkäigus meie armsa männipuu ümber.

Olümpianädalat kokkuvõtval üritusel marssisid tublid tulevased sportlased kolonnidena hõõguva  tõrviku järel  Männi Lasteaia olümpiatuld süütama.

 Üllatusena oli lapsi  tervitamas ka Pekingist kohalelennanud lohe ning Mesimummude rühma valmistatud uhke maskott Bing Dwen Dwen.

 Piduliku tseremoonia ajal tunnustasime kõiki meie lasteaia vahvaid  praegusi ja tulevasi sportlasi, kes eelneval nädalal innukalt harjutasid ja talispordialade lippu kõrgel hoidsid.

Tublide õpetajate Sandra Rovbuti ja Liis Hinno ettevõtmisel oli  igale lapsele valmistatud mälestuseks pandakujuline väikese talisportlase medal.

Ühiselt tantsime ja võimlesime värskes õhus kuni olümpiatuli lõpuks kustus.

Usume, et Männi taliolümpial kogetu ning säde süüdatud leegist jääb hõõguma nii mõnessegi väikesesse südamesse.

Allikas: Ulvi Hellamaa

Foto: Svetlana Põldes