Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õpilasmaleva noored osalevad riigikaitse malevas

Õpilasmaleva noored osalevad riigikaitse malevas

SA Õpilasmalev koordineeritava eriprojekti raames toimub 10.-14. juulini “Riigikaitse ÕM 2024”, kus malevanoored saavad osa riigikaitseõppusest. 

Riigikaitse õpilasmaleva programm on suunatud valdavalt põhikooli astme õpilastele vanuses 13-15. Projektis osalevad SA Õpilasmalev organiseeritud ja teiste Eesti malevakorraldajate ööbimiseta rühmad, ühtekokku 250 malevlast ja rühmajuhti. Malev toimub kahes vahetuses, esimene toimus 26.-30. juunini ja teine vahetus toimub tänasest pühapäevani.
 
SA Õpilasmalev juhataja Külli Tatter märkis, et eesmärgiks on anda programmi raames õpilasmaleva rühmadele lisaks töökasvatuslikele väärtustele ka riigikaitseõpetust. „Soovime seeläbi tõsta noorte teadlikkust riigikaitsest ja tekitada neis huvi valdkonna vastu,“ sõnas Tatter. „Kindlasti annab see paljudele noortele ka huvitava ja praktilise kogemuse looduskeskkonnas toime tulla.“
 
Riigikaitseliste teemade omandamine toimub läbi seikluskasvatuse, kus põhirõhk on õuetegevustel ja vähem pakutakse siseruumis tegevusi. Viiepäevane programm pakub kahel esimesel päeval ekskursioone militaartemaatilisesse muuseumisse ja kaitseväe väeossa. Nädalavahetusel osalevad noored kolmepäevases välilaagris. Noortele õpetatakse muuhulgas nii varustuse kasutust, maskeerimist, esmaabi,  tule tegemist, toiduvalmistamist välitingimustes jt praktilisi oskusi.
 
Riigikaitse ÕM programmi viib läbi Riigikaitse Rügement ja toetab Kaitseministeerium.