Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õpilaste muusikakonkurss „Tallinna talent“ stardib taas

Õpilaste muusikakonkurss „Tallinna talent“ stardib taas

Tallinna Haridusamet kuulutas välja ülelinnalise õpilasmuusikute konkursi „Tallinna talent 2024“, mis kulmineerub läbi kahe võistlusvooru piduliku lõppkontserdini Estonia kontserdisaalis. Konkursile registreerimine kestab 6. veebruarini.

Muusikakonkurss „Tallinna talent“ on suunatud Tallinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastele vanuses 7–19 aastat. Neljandat korda toimuva konkursi eesmärgiks on märgata ja innustada muusikaliselt andekaid õpilasi.

Konkursi algataja ja patroon, linnapea Mihhail Kõlvart julgustab kõiki õpilasmuusikuid ja nende juhendajaid konkursile registreerima. „Konkursil osalemine on suurepärane võimalus panna ennast proovile koos teiste talendikate noortega ja saada väärtuslikku tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt. Kolmel eelmisel aastal on konkurss toonud meie ette mitmeid säravaid tähti ja andnud neile hoogu ennast muusikuna edasi arendada,“ ütles Kõlvart. „Loodame ka sellel aastal rohket osavõttu, et UNESCO muusikalinnas kõlaks muusika nüüd ja alati.“      

Konkurss toimub solistidele ja ansamblitele kahes kategoorias: vokaalmuusika ja instrumentaalmuusika, mõlemas saab teha valiku klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsiooni vahel. Konkursi eripäraks on, et improvisatsiooni valinud osalejale antakse võimalus kasutada ühte korraldaja poolt väljapakutud salvestist mõne Tallinna linnaruumis jäädvustatud häälega. Sellel aastal ei saa õpilane osaleda samas vanusegrupis, milles ta mullu Tallinna talendi tiitliga pärjati.

Konkurss korraldatakse kahes voorus: videovoor ja lavavoor. Teise vooru pääsenud õpilased selgitab välja nimekatest muusikutest koosnev žürii, edasipääsejad avalikustatakse 6.–8. märtsil. Levi- ja rahvamuusika teine voor toimub Tallinna Muusika- ja Balletikoolis MUBA ning klassikalise muusika voor Mustpeade Majas 23.–24. märtsil. Žürii valib teises voorus välja 20 silmapaistvamat konkursil osalejat, kellele teeb ettepaneku esineda pidulikul lõppkontserdil Estonia kontserdisaalis 11. mail 2024.

Kahtkümmet parimat noormuusikut tunnustatakse võitjatiitli ja 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mis on mõeldud osalemiseks konkurssidel, meistriklassides ja koolitustel Eestis või välismaal ning muusikariista soetamiseks.

Konkursile „Tallinna talent 2024“ saab registreerida 8. novembrist 2023 kuni 6. veebruarini 2024.

Lisainfot leiab veebilehelt tallinn.ee/tallinnatalent.

20231031_tallinnatalent2024_webpage.png