Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Õpperobotid Tuule lasteaias

Õpperobotid Tuule lasteaias

Tallinna Tuule lasteaed osales Robomentori koolitusel kuna mõistame, et lasteias olemasolevate robotite edukaks kasutamiseks on oluline, et personal läbiks koolitusi, mõistmaks robotite funktsioone ja oskust neid igapäevases töös tõhusalt ja ohutult kasutada. Samuti annab koolitus kindlustunde ja teadmised kuidas roboteid laste hariduslike eesmärkide saavutamiseks parimal viisil rakendada.
Robomentori koolitusel tutvustati palju ka meie majas olemasolevaid roboteid ja see andis teadmised ja julguse neid õppetöös kasutada. Samuti sai palju üheskoos mängitud, mille käigus sündisid uued head ideed.
Lasteaias digipädevuse arendamine on oluline, kuna see valmistab lapsi ette tuleviku digitaalseks maailmaks, kus tehnoloogia on igapäevane osa. Digipädevused kindlasti toetavad laste loovust, probleemide lahendamise oskust ja kriitilist mõtlemist, mis on olulised oskused hilisemas elus. Lisaks on vaja juba lasteaias õpetada turvalist digikäitumist.
Selleks, et meie maja õpetajad innukalt haridusrobootikat kasutaks on vaja eelkõige sütitada huvi ja tutvustada võimalusi. Mõistmaks, et robotid teevad õppimise lõbusaks, aitavad säilitada motivatsiooni on vaja luua mugavad võimalused nende kasutamiseks. Insplay kodulehelt leiab saadavalolevaid seadmed ja FB grupp „Robootika lasteias“ lehel saab oma tehtut teistega jagada ja vastupidi vaadata kuidas teised haridusrobootikat on kasutanud!
https://www.insplay.eu/

Tuulepesa rühma õpetaja Birgit Veber

Juuresoleval pildil on näha õpetaja Birgiti poolt läbiviidud näidistegevus maastikurobotiga meie õpetajatele.