Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Orienteerumispäev "Toit"

Orienteerumispäev "Toit"

Selle õppeaasta üks Rohelise Kooli teemadest on meil toit. Eelmisel aastal korraldasime teemal "Vesi" majasisese orienteerumismängu ja kuna see kõigile väga meeldis, siis sel aastal jätkasime samalaadse ettevõtmisega. Seega täna toimus meie majas orienteerumismäng teemaga "Toit".
Üle maja olid ette valmistatud punktid erinevate tegevustega. Muusikasaalis sai õpetaja Jaana eestvedamisel teha värvimuutvaid katseid punase kapsaga. Punane kapsas tuli lõigata ribadeks ja valada üle keeva veega, tulemuseks lilla värv. Kui sinna lisada äädikat, siis muutus värv siniseks ja sooda lisamisel roosaks. Peoleode rühmas koostasid lapsed õpetaja Angela juhendamisel toidupüramiidi. Eriti äge oli asjaolu, et püramiidiks sai laduda päris toiduained, mitte pildid. Raamatukogus tehti õpetaja Kaidi juhendamisel katset sooda, äädika, nõudepesuvahendi ja värviga. Tulemuseks üliäge vulkaan. Võimlemissaalis viis õpetaja Imbi läbi puuviljasalati temaatilise liikumismängu. Õppealajuhataja kabinetis sai õppealajuhataja Kaie juhendamisel teada fakte pipra kohta ning viia läbi pipraga katse. Iseseivalt said lapsed keerutada mune ning selle põhjal eraldada keedetud munad tooretest. 
Nüüdseks võib öelda, et meil on üks traditsioon jälle juures.  Selline orienteerumismäng ning punktides erinevate tegevuste tegemine meeldis lastele väga ja kindlasti jätkame järgnevatel aastatel ka.