Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pääsküla jäätmejaama uus viidasüsteem lihtsustab jäätmete liigiti kogumist

Pääsküla jäätmejaama uus viidasüsteem lihtsustab jäätmete liigiti kogumist

Tallinna Jäätmekeskus käivitas Pääsküla jäätmejaamas pilootprojekti, mille eesmärk on visuaalsete viitade abil lihtsustada jäätmete liigiti kogumist nii klientidele kui ka jäätmejaama operaatorile.

Pääsküla jäätmejaama sissesõidu juures asub soovitatav liikumisskeem, kus on viitadega märgitud jäätmete kogumiskohad. Kõik liigiti kogutavate jäätmete mahutid on tähistatud viitade ehk piktogrammidega, mis on ühtlasi täiendatud eestikeelse selgitava tekstiga.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul aitab uus viidasüsteem parandada elanike külastuskogemust jäätmejaamas. “Selge viidasüsteem aitab elanikel kiirelt ja lihtsalt oma jäätmed õigesse konteinerisse viia. Keskkonnast hoolimine eeldab meilt kõigilt ka jäätmete õigesti sorteerimist, seda nii kodus kui ka jäätmejaamas. Teeme uue viidasüsteemiga sorteerimise pisut jälle lihtsamaks ja arusaadavamaks,“ rääkis Vimm.

Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Rein Kalle sõnul on pilootprojekti eesmärk muuhulgas ühtlustada infomajandust. „Tallinna Jäätmekeskuse spetsialistid püüavad testperioodi kestel hinnata, kas viitadega varustatud jäätmejaamas on klientidel mugavam jäätmeid koguda. Liikumist selgitavad tahvlid on valmistatud nii, et vajaduspõhiselt saab pildilist infot vastavalt olukorrale muuta. Pilootprojekti tõhususe korral on kavas ka teised Tallinna jäätmejaamad varustada informatiivsete piktogrammidega,” selgitas Kalle.

Koostöös Teenus.ee OÜ-ga valmisid ligi 80 piktogrammi, millele lisandusid liikumisskeemidega infotahvlid. Pilootprojekti kogumaksumus on 18 000 eurot.

Tallinna Jäätmekava 2022–2026 näeb ette järkjärgulist üleminekut ühtsetele jäätmeid tähistavatele piktogrammidele. Viitadel olevad jäätmenimetused lähtuvad üle-eestilisest liigiti kogumise piltsüsteemist. Jaama külastajal on soovitav järgida territooriumil ringliikluse põhimõtet.