Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Padriku lasteaia lapsed said lõbusate tegevuste abil teadmisi tervislikust toitumisest

Padriku lasteaia lapsed said lõbusate tegevuste abil teadmisi tervislikust toitumisest

Meie eesmärgiks oli koostöös peredega õpetada lastele, kuidas teha elus tervislikke valikuid – süüa mitmekesiselt ja tasakaalustatult.

Tervisliku toitumise põhimõtete jagamiseks toimus läbi jaanuarikuu erinevaid eakohaseid praktilisi tegevusi.

Lastele räägiti tervisliku toitumise tähendusest ja värvikate näidete varal õpiti, milliseid toiduaineid peab iga päev sööma, ehk mis on meie toitumise alus, ning mida süüa teatud korrad (või harvemini) nädalas. Selleks mõtlesid õpetajad välja erinevaid robootilisi „terviseradasid“, millede läbimine pakkus lastele suurt rõõmu.

Lisaks kasvatasid lapsed ise lasteaias maitserohelist ja kasutasid seda oma toidus.

Koostöös vanematega ja õpetajatega   koostati tervislikke retsepte, valmistati erinevaid tervislikke küpsetisi, salateid ja võileibu. Tammetõrude rühma õpetaja Merli koostas vanematelt laekunud retseptidest digitaalse kokaraamatu. Soovisime, et kokaraamatu retsept oleks tervislik ja teistele peredele inspiratsiooni pakkuv, aga ka selline, mis lastele tõesti maitseb. Kõik retseptid koos illustratsioonidega on meie lastevanematele nähtavad eliis.eu keskkonnas.

Kuu võttis kokku õpetajate Merli ja Heli poolt korraldatud kogu lasteaia õues toimunud ühine põnev tervisliku toitmise päev, kus läbi erinevate mänguliste lähenemiste kinnistati saadud teadmisi.

Allikas: Padriku Lasteaed Monika Kerse, direktor