Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Paekaare lasteaias toimus konkurss „Mudaköök 2024“

Paekaare lasteaias toimus konkurss „Mudaköök 2024“

Tänavu kevadel toimus Tallinna Paekaare lasteaias vahva konkurss „Mudaköök 2024“, millest hoolekogu eestvedamisel võtsid osa kõikide rühmade lapsevanemad.

Igas rühmas leidus toimekaid lapsevanemaid, kes veel hilistel õhtutundidel, nädalavahetusel või näiteks 1. mail käisid oma rühma lastele mudakööke meisterdamas. Iga köök on omanäoline - mõni suurem, teine väiksem, mõnel kaunid pildidki peale joonistatud või värvitud erksate toonidega. Kahte ühesugust kööki meil pole, sest lastevanemate fantaasia on piiritu ja tegelikult on ägedad kõik mudaköögid.

10. mail kogunes kokku žürii, kes valis välja oma lemmiku. Võitja välja selgitamiseks tulid meile appi  Tallinna Tuule lasteaia direktor Greete Soon, Teele ja Taavi kunstiringi juhendaja Katrin Juhanson ja muidugi meie lastekogu liikmed. Nii suurte, kui ka väikeste kohtunike kõige lemmikumaks osutus Jaaniussikeste rühma mudaköök, mis oli ühtlasi suurim mudaköök, täis põnevat köögikraami, millega on hea kokata ning x-faktorina oli mudaköök inspiratsiooni saanud toidupüramiidist. Köögi peamine projekteerija oli Elleni isa Indrek, kes kõigepealt kogunes kõikide rühma lastega mängutuppa, kus algne idee sai arvutigraafika abil visuaalselt valmis kujundatud ja alles siis asus ta seda ka reaalsuses ellu viima. Võitja kuulutati välja 24. mai perepäeval, kui kõik Tallinna lasteaiad pidasid ühiselt tantsupidu.

Kõik köögid said valmistatud taaskasutatavast materjalist, samuti on köökides olevad esemed (ahjud, kraanikausid, mikrolaineahjud jne) teise ringi tooted. Ning kuigi peavõidu saanud rühmi oli vaid üks, siis imeliste mudaköökidega saavad lapsed mängida veel mitu suve, seega võitjateks on tegelikult kõik Tallinna Paekaare lasteaia lapsed. Aitäh lastevanematele, kes te lastele nii palju lusti ja mängurõõmu kinkisite!

Allikas: Tallinna Paekaare lasteaed