Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Päkapikunädal algklassides 12.-20. detsembril 2023

Päkapikunädal algklassides 12.-20. detsembril 2023

Traditsioon, et nädal aega enne jõuluvaheaega saavad 1.-4. klassi õpilastest ja õpetajatest päkapikud, sai alguse 1994. aastal sellest, et põhikooli poisid meisterdasid tööõpetuse tundides algklasside korrusele jõuluüllatuseks suure päkapikumaja. Kui on maja, peavad olema ka ju päkapikud!
Sellel aastal avasime siis päkapikunädala 30. korda ja seda teisipäeval 12.detsembril. Esimeste klasside õpilased on nüüd juba pool õppeaastat koolis käinud ja usinalt õppinud. Traditsioon on ka see, et avamisel näitavad kooli noorimad, mida juba oskavad. Kuulsime nende esituses toredaid jõululuuletusi, mis teenisid vanemate päkapikkude tugeva aplausi ja suure rõõmuga võtsimegi nad vastu meie sõbralikku päkapikkude perre. Lõpetuseks avasime veel ka Lasteekraani jõulukalendri ning kuulasime ja vaatasime sealt toredat jõulujuttu päkapikkudest. Pärispäkapikud olid saatnud meile ka suure korvitäie komme. Aitäh neile!

Mis päkapikke veel ees ootab?
  • K, 13. detsembril toimuvad päkapikkude lõbusad teatevõistlused võimlas (kell  9.00 1. klassi päkapikud, kell 10.00 3. klassi päkapikud, kell 11.00 2. klassi päkapikud).
  • N, 14. detsembril õpivad päkapikud päkapikutarkusi, lahendavad päkapikuülesandeid,  3. ja 4. vahetunnil tantsivad koos ÕE päkapikkudega päkapikutantse aulas.
  • R, 15. detsembril tähistavad päkapikud rahvusvahelist jõulukampsuni päeva, kirjutavad  Jõuluvanale kirja, õpivad jõululuuletusi ja jõululaule.
  • E, 18. detsembril päkapikud on Jaani kirikus jõulukontserdil laulmas ja kontserti kuulamas.
  • T, 19. detsembril peavad päkapikud klassides jõuluhommikuid, loevad jõululuuletusi, laulavad ja mängivad jõulumänge, lahendavad päkapikuülesandeid.
  • K, 20. detsembril vaatavad päkapikud Lasteteater „Lepatriinu“ jõuluetendust „Kass, kes kõndis omapead“ ja ootavad Jõuluvana koos kingikotiga ja soovivad siis kõigile.

HÄID  PÜHI!

Silvi Krebs
algklasside õppetool