Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Paljassaare jäätmejaamas toimub puitakende renoveerimise töötuba

Paljassaare jäätmejaamas toimub puitakende renoveerimise töötuba

Neljapäeval, 15. juunil toimub Paljassaare jäätmejaamas koostöös Tallinna Jäätmekeskuse ja MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskusega vanade puitakende renoveerimise töötuba.

Abilinnapea Joosep Vimma sõnul soovib linn luua erinevaid võimalusi asjade korduskasutuseks. „Keskkonna jaoks on kõige säästlikum asjade pikk eluiga ja seetõttu soovime, et nende parandamine või renoveerimine oleks inimestele kättesaadav võimalus. Asjade parandamine aitab vähendada ületarbimist ning hoiab kokku loodusressursse,“ sõnas Vimm.

Puitakende renoveerimise töötuba toimub vahemikus kell 17.30– 20.30. Restauraator Indrek Värv juhendamisel hinnatakse akende seisukorda, räägitakse läbi olulisemad renoveerimise etapid, tutvutakse protsessis kasutatavate materjalide, tööriistade ja töövõtetega. Korrastamist ja hooldust vajava akna võib konsulteerimiseks ja tööga alustamiseks kaasa võtta. Töötoas osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine aadressil www.renoveeri.net. Osalejate arv on piiratud.

MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskuse akende koolitus tugineb pikaajalisele praktikale ja koostööle Rootsi ja Soome restauraatoritega.

Töötoa läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) Euroopa Majanduspiirkonna vahenditest ringmajanduse pilootprojekti "Jäätmejaamade ümberkujundamine ringmajanduskeskusteks korduskasutuse edendamiseks ja parandustöökodade loomiseks” raames.