Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Palju õnne, armas Eesti!

Palju õnne, armas Eesti!

Tallinna lasteaia Sipsik pere kogunes 23. veebruari päikesetõusul Pika Hermanni torni juures.

„Lähme lippu hõiskama“, ütles üks väike Sipsik, kui me kõik koos taas päikesetõusul Pika Hermanni torni juurde lipuheiskamist vaatama kogunesime.
Lasteaeda jõudes hakkasime koheselt pidupäeva tähistamiseks ettevalmistusi ja maitsvaid sööke tegema. Meie kõige väiksemad Südamesipsikud küpsetasid valmis muffinid, Tähesipsikud segasid kokku kamajoogi, Naerusipsikud tegid päris juuretisest leiba, Päikesesipsikud proovisid uut vahvliküpsetajat ja valmistasid peolauale paksud vahvlid, Rõõmusipsikute poolt olid juur- ja puuviljavaagnad ning Mängusipsikutelt tikuvõileivad.
Kella kümneks kogunesime Rõõmusipsikute poolt kaunistatud muusikasaali, Päikesesipsikud kandsid sisse lipu, laulsime Eesti hümni ja laule Eestimaast ning tantsisime kaerajaani.
Pärastlõunal toimetasime õues töötubades. Meile tulid külla Liis ja Roland Burk Lahemaa Pärimuskojast. Tuletegemise töötoas õppisime tulepulkade abil tuld süütama ja saime teada, mis materjalid kõige paremini süttivad, kuidas neid hoida kuivana, miks on tuul oluline jne. Villatöötoas õppisime villa kohta uusi teadmisi. Kui pehme on lambavill ja milliseid lambaid Eestis kasvatatakse? Kas jänesevill on sama pehme? Kellelt veel villa saab? Kuidas saab lambavillast lõnga teha ja milline näeb välja lambanahk? Töötubadega samal ajal süütame lõkkealusel ka lõkke.

Aitäh õpetajad Siiri, Kristi ja Maali Eesti Vabariigi 106. aastapäeva sündmuse korraldamise eest!
Suur tänu kogu lasteaiaperele hästiõnnestunud päeva läbiviimise eest!