Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pärast talvepausi jätkuvad Vanasadama trammitee ja Tondi ristmiku ehitustööd

Pärast talvepausi jätkuvad Vanasadama trammitee ja Tondi ristmiku ehitustööd

Vanasadama trammitee ehitustööd jätkuvad 4. märtsil ja Tondi raudteeülesõidul 15. märtsil, mis toob kaasa liikluse ja ühistranspordi liinide ümberkorraldusi.

“Vanasadama trammiliini ehitus on olnud keeruline väljakutse nii ehitaja kui ka kõigi tallinlaste jaoks, kuna sedavõrd mahukad objektid mõjutavad paratamatult Kesklinna liikluspilti. Kevade saabudes jätkame taas aktiivsemate ehitustöödega, mis toob kaasa ajutise liikluskorralduse,” ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. “Siiski on hea meel tõdeda, et liigume graafikus ning loodame trammiliikluse uuel liinil käivituda juba tänavu sügisel. Alustame varakult, et jõuaks kevade ja suve jooksul suurema osa töödega ühele poole. Siinkohal vabandame võimalike ebamugavuste pärast ning paneme kõigile liiklejatele südamele, et nad arvestaks Kesklinnas mõneti aeglasema liiklusega alates 4. märtsist.”
 
Vanasadama trammitee ehitustööd algavad 4. märtsil Mere puiesteel Suur-Rannavärava ja Sadama tänava vahelisel lõigul ning Ahtri ja Hobujaama tänava ristmikul, millega kaasnevad ajutised ümberkorraldused kesklinna liikluses. Ehitustööde algusega seoses suletakse liiklus Mere puiesteel kesklinna sõidusuunal Suur-Rannavärava tänavast kuni Ahtri tänavani ning Ahtri tänav Reidi tee ja Pirita sõidusuunal. Rannamäe teelt ja Põhja puiesteelt Pirita suunas kulgev liiklus viiakse kokku Põhja puiesteele ja Mere pst Põhja-Tallinna sõidusuunale ning Ahtri tänava kesklinna sõidusuunale (põhjapoolsele harule), muutes nimetatud tänavalõigud kahesuunalisteks. Mere puiesteel planeeritakse liikluse osalist avamist juulis ning täielikku avamist septembriks. Mere puiestee osalise avamise järgselt toimub liikluse sulgemine Rannamäe teel. Ahtri tänaval planeeritakse tavapärase liikluskorralduse taastamist juuni esimeses pooles. Teistes Vanasadama trammiliini ehituspiirkondades säilib kevadel olemasolev ajutine liikluskorraldus, milles saab suvisel perioodil olema lokaalseid muudatusi ja tänavalõikude avanemisi vastavalt tööde progressile.
 
Seoses ehitustöödega suunatakse alates 4. märtsi tööpäeva algusest kuni 7. juuni tööpäeva lõpuni ümbersõidule bussiliinid nr 2, 3, 8, 20, 20A, 21, 21B, 34, 38, 41, 41B, 66, 73, 91, 92, 93 ja 96.
 
Suurem Vanasadama trammitee ehitustöödega seotud muudatus on kavandatud mai algusesse, mil peale trammide tagasipöörderingi rajamist Skoone bastioni staadioni alale jääb Kopli suunda alates 6. maist teenindama ajutine trammiliin nr 1 Kopli – Linnahall. Tavapärane trammiliiklus Kopli suunal taastub augustis. Tagasipöörderingi ehitustööde ajal ajavahemikul 3. mai kella 20.00 kuni 5. mai päeva lõpuni on kogu Kopli suunaline trammiliiklus katkestatud. Trammiliin nr 1 suletakse 3. maist alates kella 20.00 kuni 5. mai päeva lõpuni, trammiliinid nr 2 ja 5 suletakse 3. mail alates kell 20.00 kuni 18. augustini.
 
Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Trammiliiklus on kavas käivitada uuel trassil tänavu sügisel, kuid siis jätkub veel katendite rajamine sõidu- ja kõnniteedele, liikluskorraldusvahendite, ootepaviljonide ja muu linnaruumi inventari paigaldus ning haljastustööd, mis valmivad lõplikult 2025. aasta alguses. Projekti on rahastatud Euroopa Liit taasterahastu NextGenerationEU vahenditest. Vanasadama trammitee rajamise protsessil saab silma peal hoida kodulehel tallinn.ee/vanasadamatramm.
 
Tondi raudteeülesõidu rekonstrueerimise ehitustööd algavad 15. märtsil. Tööde käigus toimub esimese sõidurea asfalteerimine Kotka tänaval (Kotka tn 1 pool) ning teise sõidurea katendi freesimine. Liikluskorraldus muutub ainult Kotka tn sõiduridade vahel. Tondi tänava trammiteega lõigus toimub tehnovõrkude rekonstrueerimine ning trammitee ümberehitus ja ehitustööde ajaks suletakse Tondi tänav lõigul Alevi tänava ristmikust kuni Tondi ülesõiduni. Seoses Tondi raudteeülesõidul toimuvate ehitustöödega suletakse 15. märtsist kuni 1. augustini Tondi trammide lõppjaam. Ajavahemikul 15. märts kuni 1. august lühendatakse trammiliinid nr 3 ja 4 Vana-Lõuna trammide lõppjaamani. Trammiliinid nr 1, 2 ja 5 jätkavad tavapärasel liikumisteel kuni 3. maini kella 20.00.
 
“Hoolimata majanduslikult rasketest aegadest jätkame suurte investeeringutega taristusse ka mujal Tallinnas. Tänavu jõuab lõpusirgele Tondi raudteeülesõidu rekonstrueerimine ja seeläbi selle märksa turvalisemaks ehitamine. Siiski oleme sunnitud enne tööde lõppu ajutiselt katkestama ka trammiliikluse Tondi piirkonnas, kuid alternatiive pakkuvaid bussiliine on sealkandis piisavalt,” ütles Svet.
 
Tondi viadukti ehitustööd kestavad 2024. aasta lõpuni. Raudtee ületamise ohutuse tagamiseks ehitatakse rekonstrueerimistööde käigus ümber Tondi tänava raudteeülesõit – varasema ülesõidu asemel rajatakse uus raudteealune läbisõit, ehitatakse uued ja ohutumad jalgteed, rajatakse uued kaldteed ja trepid parema ligipääsu tagamiseks raudtee platvormile. Täiendavat infot Tondi raudteeülesõidu ehitustööde ja liikluskorralduse kohta leiab veebilehelt tallinn.ee/tondi.
 
Muudetud liikumisteega bussiliinide peatustesse paigaldatakse infomaterjalid. Kõigil ümbersõidule suunatud liinidel on tagatud ümberistumisvõimalused lähimates ühistranspordi peatustes. Ümbersõidul olevatel liinidel võib esineda hilinemisi ning kesklinna piirkonnas võib pikeneda jalgsikäigumaa pikkus peatustesse. Sõiduplaanid, reisiplaneerija, liinide liikumisteed ja peatused on leitavad ehituse alguseks veebilehelt transport.tallinn.ee.