Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Peagi algab 2024. aasta kaasava eelarve ideekorje

Peagi algab 2024. aasta kaasava eelarve ideekorje

Tallinna linnavalitsus võttis tänasel istungil vastu otsuse 2024. aasta kaasava eelarve protsessi algatamiseks. Alates 18. septembrist kuni 8. oktoobrini saavad kõik tallinlased esitada ettepanekuid selle kohta, milliseid projekte võiks linnaruumis ellu viia järgmisel aastal.

Linnapea Mihhail Kõlvart kutsub kõiki tallinlasi esitama oma ideid, sest kaasav eelarve on igaühe võimalus teha ettepanekuid avaliku raha kasutamiseks ja näha oma algatusi realiseerumas. „Tänavune kaasav eelarve on juba neljas ning loodame taas saada palju huvitavaid mõtteid ja uusi lähenemisi linnaruumi arendamiseks. Oluline on vaid meeles pidada, et rajatav objekt oleks avalikus kasutuses ja vaba juurdepääsuga,“ rääkis Kõlvart. „Kolm varasemat aastat on näidanud, et inimesed esitavad linnakeskkonna rikastamiseks väärtuslikke ettepanekuid. Mitmed projektid on juba ellu viidud ja on ka neid, mis ootavad veel oma järge, kuid samm-sammult liigume ka nende realiseerimise poole.“

Oma ideid saab esitada 18. septembrist 8. oktoobrini 2023 kas digitaalselt Tallinna kaasava eelarve veebilehel või paberil linnaosavalitsustes ja linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7). Tekst võib olla nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Kirjeldada tuleb ettepaneku eesmärki ja põhjendada selle olulisust, tuua välja objekti asukoht ja koostada hinnanguline eelarve. Põhjaliku juhendi idee esitamiseks leiab samuti kaasava eelarve veebilehelt.

Esitatud ideede teostamise võimalikkust hindab ekspertkomisjon ning sõelale jäänud ideid tutvustatakse avalikkusele. Endale meelepäraseid projekte saavad linlased toetada 20. novembrist kuni 3. detsembrini toimuval avalikul hääletusel. Igas linnaosas viiakse ellu vähemalt üks kaasava eelarve tingimustele vastav projekt, mis saab kõige enam hääli.

Käesoleva aasta ideekorje tulemuste elluviimiseks on 2024. aasta eelarvesse kavandatud üks miljon eurot. Kogusummast 75 protsenti jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning ülejäänud 25 protsendi jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. juulil.

Varasemate kaasava eelarve võiduideede ajel valmisid tänavu jaapanipärased minimetsad Kristiines ja Põhja-Tallinnas, kogukonnasaunad Harku järve ääres, kesklinna bussipaviljonide taimekatused, Pirita Majandusgümnaasiumi väliklass ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue maja õueala madalseiklusrada.

Kaasava eelarve ideekorjet korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet.

Täiendav info: tallinn.ee/kaasaveelarve