Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pealinn premeerib rogain orienteerumise Euroopa meistrivõistluste medaliste

Pealinn premeerib rogain orienteerumise Euroopa meistrivõistluste medaliste

Tallinna linnavalitsus eraldas Tallinna kultuuri- ja spordiametile reservfondist 8100 eurot, et toetada ja tunnustada tallinlastest sportlasi ja nende treenereid suurepäraste tulemuste eest rogain orienteerumise Euroopa meistrivõistlustel.

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on pealinnal kena tava tänada ja tunnustada tallinlastest sportlasi, kes on rahvusvahelistel tiitlivõistlustel silma paistnud ning nii Eestile kui Tallinnale au ja kuulsust toonud. „Orienteerujaid oleme saanud tänada sel aastal juba varemgi. Rogain orienteerumine on ala, mis nõuab osalejatelt nii füüsilist vastupidavust kui ka nutikust. Loodame, et linna toetus on sportlastele abiks uute tippude poole püüdlemisel,“ lausus Terik.

10. septembril Soomes Raasinkorpis toimunud rogain orienteerumise Euroopa meistrivõistlustel osales kokku 86 võistkonda, kus meeskondade arvestuses võitsid kuldmedali Timmo Tammemäe ja Sander Linnus ning hõbemedali Martin Vilismäe ja Mehis Muru. Segavõistkondade arvestuses võistles 78 võistkonda ning selles võitsid kuldmedali Reeda Tuula-Fjodorov ja Rain Eensaar ning pronksi Hedi Laigar ja Neeme Loorits. Mehis Muru ja Neeme Loorits ei ole tallinlased.

Lisaks tallinlastest sportlastele premeeriti rahaliselt treenereid Piibe Tammemäed, Raul Kudret, Sigvard Kukke ja Marius Unti.

Rogain on pika kontrollajaga võistkondlik valikorienteerumine. Eesmärk on koguda kontrollaja jooksul võimalikult palju punkte maastikule paigutatud kontrollpunktide läbimisest.

Tallinn tunnustab tallinlastest sportlaste ja nende treenerite kõrgeid sportlikke saavutusi nii olümpiamängudel, maailmameistrivõistlustel, Euroopa meistrivõistlustel kui ka Euroopa mängudel. Rohkem infot toetuste jagamise korra kohta leiab siin.