Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pealinn sõlmis rahvusvaheliste laste mängude korraldamiseks koostöökokkuleppe

Pealinn sõlmis rahvusvaheliste laste mängude korraldamiseks koostöökokkuleppe

Linnapea Mihhail Kõlvart ja International Children’s Game’i president Igor Topole allkirjastasid täna koostöökokkuleppe rahvusvaheliste laste mängude korraldamiseks Tallinnas 2025. aasta augustis.

Mihhail Kõlvart märkis, et rahvusvahelise olümpiakomitee egiidi all toimuvate laste mängude korraldamine Euroopa spordipealinna aastal on suur au. „See on kõrge prioriteediga rahvusvaheline spordiüritus lastele, mille edukus sõltub mõlema osapoole panusest. Tallinna soov on, et siin toimuvad mängud oleksid korraldatud kõrgel tasemel ja pakuvad osalejatele inspireerivat ja meeldejäävat kogemust,“ sõnas linnapea.

„Meie eesmärk on Euroopa spordipealinna aastal korraldada mitmesuguseid spordiüritusi ja tegevusi kogu aasta vältel, pakkudes põnevaid hetki nii sportlastele kui ka kaasaelajatele ning loomulikult liikumisrõõmu ja -võimalusi kõigile linlastele,“ rõhutas linnapea. „Noortesporti panustamine on eriti oluline, kuna just noores eas kujunevad sportlikud ja tervislikud harjumused, mis mõjutavad inimese elukestvaid valikuid. Koolinoored saavad laste mängudel rahvusvahelise võistluskogemuse ja võimaluse end proovile panna,“ ütles Kõlvart.

Igor Topole ütles, et kogu rahvusvaheliste laste mängude kogukond on põnevil võimaluse üle tulla Tallinna. „Tänane lepingu allkirjastamine on sümboolne akt kahe poole vahel, kes hakkavad käsikäes töötama selleks, et tuua lapsed üle kogu maailma Tallinna ning pakkuda neile unustamatuid elamusi: võimalust osaleda ausa mängu põhimõtetel olümpiamängudel, kus saab võistelda sportlastega paljudest erinevatest riikidest ja maailmajagudest.“

Laste mängud toovad Tallinnasse ligikaudu 1500 osalejat erinevatest maailma riikidest. Mängude korraldamisel on pealinnal heaks koostööpartneriks Eesti Koolispordi Liit.

Eesti Koolispordi Liidu president Gerd Kanter lisas, et liidul on väga meel, et Tallinn on otsustanud oma Euroopa spordipealinna programmis leida olulise koha ka rahvusvahelistele noortemängudele. „Olen kindel, et suudame üheskoos organiseerida suurepärased mängud, mis pakuvad nii meie enda noortele kui väliskülalistele meeldejääva kogemuse,” sõnas Kanter.

Rahvusvahelisi laste mänge korraldavad erinevad linnad alates 1968. aastast, kus omavahel võistlevad 12-15-aastased koolinoored üle maailma. Tallinn sai 2025. aasta mängude korraldamisõigused eelmise aasta lõpus.

Mullu osales Lõuna-Koreas Daegus peetud mängudel 1900 koolinoort 90 linnast 25 riigist. Sel aastal Mehhikos Leonis toimuvatest mängudest võtab osa ka Tallinna noorsportlaste delegatsioon. Plaanis on võistelda järgmistel aladel: 3x3 korvpall, tennis, ujumine, taekwondo ja võrkpall.

Rahvusvahelised laste mängud toimuvad Tallinnas 3.-8. augustini 2025.aastal. Lisainfot mängude kohta leiab kodulehelt https://icgames.org/.