Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pealinn tunnustab mahukaid projekte vedanud korteriühistuid

Pealinn tunnustab mahukaid projekte vedanud korteriühistuid

Neljapäeval, 23. mail tunnustab ja tänab Tallinna abilinnapea Viljar Jaamu Jaan Poska majas aktiivseid korteriühistute liikmeid, kelle juhtimisel on 2023. aastal läbi viidud mahukaid projekte kortermajade parendamiseks. Neile antakse üle tunnustusmärgid, mille saab paigaldada kortermaja seinale.

Tunnustust jagatakse korteriühistutele, kes on uuendanud oma korterelamute õuealade ilmet, näiteks rajanud uue parkimisala, prügimaja, rattamaja, mänguväljaku või haljasala. Linn tunnustab ka neid korterelamuid, kes on edukalt läbi viinud oma maja tervikliku või osalise rekonstrueerimise, muutes sellega elamu energiatõhusamaks ning kaasaegsemaks.

Abilinnapea Viljar Jaamu sõnul on korterühistute ja linna koostöö olulise tähtsusega meeldiva ja turvalise linnaruumi loomiseks. Ta rõhutas, et Tallinnas on palju aktiivseid korterühistuid, kes on teistele eeskujuks, ja on rõõmustav, et linn saab toetuste abil nende algatusi toetada. „Fassaadide remont ja hoovide korrastamine on mahukad ja kulukad projektid, mis nõuavad palju aega ja vaeva. Seetõttu tuleb eriti tunnustada korteriühistute juhte, kes koos korteriomanikega on otsustanud need tööd ette võtta,“ ütles Jaamu.

Korteriühistute tegevuste toetamiseks on Tallinna linnal üheksa meedet, sealhulgas „Hoovid korda“ ja „Fassaadid korda“. Korterelamute hoovialade tarvis annab linn toetust näiteks rattamajade, mänguväljakute, istumiskohtade ja prügimajade rajamiseks ja korrastamiseks. Toetust saab küsida ka kortermajade rekonstrueerimiseks, mis muudab hooned kaasaegse välisilmega energiasäästlikumateks majadeks.

Toetusmeetme „Hoovid korda“ eelarve oli 2023. aastal 684 000 eurot, millega toetati 97 korteriühistu tegevusi (sh hoovi haljastus, mänguväljakud, piirdeaiad, prügimaja rajamine, teekatete uuendamine, valgustus, turvakaamerad jm). „Fassaadid korda“ meetme eelarve oli 360 000 eurot ja sellest toetati 15 korterelamu energiatõhusamaks muutmist ja välisilme parandamist.

2024. aastal toetab linn aktiivseid korteriühistuid üheksast eri toetusmeetmest kokku 1,775 miljoni euroga.

Rohkem infot korteriühistute toetusmeetmete kohta leiab aadressilt tallinn.ee/korteriuhistu.