Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pealinna korrektseima ehitusplatsiga ehitusettevõtja on tänavu Riser Ehitus OÜ

Pealinna korrektseima ehitusplatsiga ehitusettevõtja on tänavu Riser Ehitus OÜ

Tallinna parima ja korrektseima ehitusplatsiga ehitusettevõtjaks aastal 2021 tunnistati kontrollreidide tulemusel Riser Ehitus OÜ.

Kontrollreide ehitusplatsidele on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldanud alates 2005. aastast. Konkursi eesmärgiks on kontrollida ehitusobjektide heakorda, juhtida ehitajate tähelepanu vajakajäämistele ja selgitada välja korrektseim ehitusplats linnas.

„Ehitusplatside heakorral on oluline osa linlastele turvalise, tervisliku ja puhta elukeskkonna tagamisel,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet. „Me peame pöörama aina rohkem tähelepanu sellele, et linnas toimuvad ehitustööd võimalikult vähe häiriks elanike igapäevaseid liikumisteid ja ei kujutaks liiklejatele ohtu. Ehitusplatsidelt kanduv tolm ja mustus ei tohi kanduda kõrvaltänavatele. Seetõttu plaanime tõhustada edaspidi järelevalvet ehitusplatsidel ja nende ümbruses toimuva üle ja jätkame ka korralike ehitajate esile tõstmist.“

Tänavuse parima ja korrektseima heakorraga ehitusettevõtja selgitas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti moodustatud hindamiskomisjon välja 15 kontrollreidi käigus, kus kontrolliti 71 ehitusobjekti heakorda. Parima heakorraga ehitusplatsi eeskujuks tunnistati Riser Ehitus OÜ objekt – Kawe City büroohoone ehitus (Estonia pst 19/Tatari tn 1), mida kontrolliti kümnel reidil.

Riser Ehitus OÜ ehitusplats vääris Sveti sõnul esiletoomist mitmel põhjusel. „Ehitusobjekti territoorium oli ümbritsetud piiretega, objektile oli paigaldatud teabetahvel ehitustöö tegija kohta ning ka jalakäijatele ohutuse tagamiseks Tatari tänaval oli välja pandud nõuetele vastav märgistus. Ehitusmaterjale transportiv rasketehnika oli paigutatud kitsastes oludes oskuslikult ning kasutusel olid liiklust ümberreguleerivad skeemid,“ loetles Svet ja lisas: „Ka ehitusmaterjalid olid korrektselt ladustatud ning objektilt väljuvatel sõidukitel pesti rehve, et vältida pori kandumist linnatänavale. Utiliseerimiseks mõeldud ehitusjäätmeid ladustati lühiajaliselt ning lenduvad jäägid olid tuule eest kaetud nii, et linnakeskkonda tolmu ja mustust ei kandunud. Ehitusplatsi korrektsust näitas omamoodi ka see, et naaberkinnistute elanikelt ehitustolmu ja müra kohta kaebusi ei laekunud.“

Hindamiskomisjoni töös osalesid lisaks keskkonna- ja kommunaalameti spetsialistidele munitsipaalpolitsei ameti inspektorid. Linna heakorraeeskirjast lähtudes juhiti ehitusettevõtete tähelepanu vajadusele puhastada objektide juurdepääsuteid ja pesta objektilt lahkuvate veokite rehve. Kontrolliti koormakatete kasutamist ehitusmaterjalide ja ehitusjäätmete transportimisel ja ladustamisel, ehitusplatsidel kasvava kõrghaljastuse kaitsmist ning ehitustegevusega leviva tolmu piiramist. Iga ülevaatuse lõpus valiti välja selle reidi parima ehitusplatsiga ehitusettevõtja.

Alates 2005. aastast on parimateks ehitusobjektideks tunnistatud AS Merko Ehitus (2005 ja 2008), AS Skanska EMV (2006), OÜ Tarrest Ehitus (2009), OÜ Fund Ehitus (2010), OÜ Astlanda Ehitus (2011 ja 2014), NCC Ehitus AS (2012), AS Merko Ehitus Eesti (2013 ja 2018), Bauschmidt OÜ (2015), Nordecon AS (2016), KMG Inseneriehituse AS (2017), Riser Ehitus OÜ (2019) ja Tallinna Ehitustrust OÜ (2020).

Pildil: Abilinnapea Vladimir Svet (paremal) andis auhinna üle Riser Ehitus OÜ juhatuse liikmele Karmo Pärnojale (15. detsember 2021, foto Mats Õun)