Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pealinna spordihommikul saab teha trenni tippsportlastega ja proovida taliujumist

Pealinna spordihommikul saab teha trenni tippsportlastega ja proovida taliujumist

Neljapäeval, 23. novembril kella 8-9 toimub Tallinna kolmes spordihallis ja kahes taliujumiskeskuses spordihommik, mille raames saavad kõik huvilised osaleda tasuta treeningutel. Eesmärgiks on inimestele meelde tuletada, et mõõdukas liikumine on aastaringselt oluline ning ka pimedal ja külmal ajal leiab selleks erinevaid võimalusi.

Spordihommiku traditsiooni algataja, linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul soovitakse üheksandat korda toimuva ettevõtmisega pakkuda linlastele võimalust kogenud treenerite juhendamisel avastada ja tuletada meelde hommikuspordi kasulikkust. „Teatavasti on Tallinn 2025. aastal Euroopa spordipealinn. Sport on linnale alati prioriteet olnud, ja mitte ainult tippsport, vaid eelkõige laste- ja noortesport. Sama oluline on aga ka tervislike eluviiside ja liikumisharrastuse propageerimine laiemalt. Spordihommikud on üks viis nende eesmärkide saavutamiseks,“ ütles Kõlvart.

Tänavuse spordihommiku raames viib Sõle spordikeskuses juhendatud treeningprogrammi läbi Eesti meister ja pealinna esindusvõistkond Selver/TalTech võrkpallimeeskond, Lasnamäe kergejõustikuhallis juhendavad treeningut olümpiavõitja Erki Nool ja Euroopa sisemeister Ksenija Balta ning Kristiine spordimajas linnapea Mihhail Kõlvart. Treeningud sobivad nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Samuti on spordihommikul võimalus külastada taliujumiskeskusi Pirital ja Nõmmel. Mõlemas keskuses on kohapeal instruktorid ning osalejad saavad kasutada ka saunateenust. Oodatud on nii kogenud talisuplejad kui ka need, kes soovivad sellega algust teha.

Nii spordihallides kui ka taliujumiskeskustes toimuvad treeningud on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Registreerida saab SIIN kuni 22. novembrini.

Spordihommikul osalejad saavad kingituseks sussikoti ja tasuta 10-korra pääsme pealinna ühte ujulasse. Samuti ootavad spordihommikul kaasategijaid tervislikud smuutid.

Haridusasutustel on võimalus osaleda väljakutses „Spordiminut“. Tegemist on koolidele ja lasteaedadele suunatud võimalusega spordihommikul kaasa lüüa ja teha tõhusaid spordiharjutusi vaid mõne minuti jooksul. Koolidele näitab video teel treeningharjutusi ette olümpiavõtja ja maailmameister Gerd Kanter. Tallinna lasteaedade lapsed saavad aga aktiivset hommikut veeta video vahendusel koos Lotte ja Roosiga.

Täpsem programm ja info kodulehel tallinn.ee/spordihommik.