Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pelguranna Lasteaia tagasivaade nutikale südamekuule

Pelguranna Lasteaia tagasivaade nutikale südamekuule

Lasteaias oli kokku pandud nutikas südamekuu veebipõhine tervisekalender. Iga päev sai kalendris avada uue akna, kust alt tuli põnev üllatus välja.

Pelguranna lasteaia meeskond kutsus oma sõpru osa võtma südamekuu väljakutsest "TEE OMA SÜDAMELE PAI!", mille eesmärgiks oli igaühele meelde tuletada liikumise ja tervise hoidmise tähtsust. Ühtlasi sai ka väikseid nippe, kuidas nutikalt saab matkasid, vabas looduses liikumisi mänguliselt ja põnevalt rikastada!

Iga nädal keskendusid rühmad ühe robootikavahendi põhjalikumale kasutamisele. Suuremad lapsed said tuttavaks maastikurobotiga. Mikroskoobid Easi aitasid lastel vaadata erinevad pindasid, alates muruliblest kuni munakooreni.  SIPSIKUD proovisid Bee-botidega  läbida rada nii, et robot sööks oma teekonda läbides ainult tervislike toite. Salvestavate pesulõksudega salvestati mõned võimlemisharjutused, aga lõppes see mäng hoopis vahvate lausete lindistamisega ja nende kuulamisega. Oi küll siis sai palju nalja! MÕMMIKUD rühm osales südamekuu nutikas projektis “Südamekuu GPS kunst”, mille korraldaja oli Tallinna Järveotsa Lasteaed ning saadeti kõigile imetlemiseks Mõmmikute tatsatud südamekujuline rada Stroomi rannaalal. NAKSITRALLID rühma lapsed õppisid tundma kehaosasid ja siseorganeid ning kõige selle lõpuks kuulasid stetoskoobiga südametukseid - lapsed tundsid end kui arstid! KAISUKARUD pisipõnnid said linnuhäälte määramise äpi “Siuts” abil teada, et jalutuskäigul laulavad meie läheduses rasvatihane ning koduvarblane. Ja mis kõige toredam, lastel õnnestus neid ka näha puude otsas! Tutvuti 4D+ kaartide võlumaailmaga  ja lisaks tegid lapsed Zoom-i kõne kodus haigena olnud õpetajale, kes sai sel moel rühma hommikuringist osa ning ei pidanud üksi kodus igavlema.  Rohelise kooli tegevustega seotult LEPATRIINUD rühmas aga toimus sibulate istutamine, tilli ja salati külvamine.  Aprilli viimane nädal oli veel eriti nutikas, sest LEIUTAJAD rühma laste ettepanekul oli kogu lasteaias nutikate robotmänguasjade nädal - iga päev võis lasteaias olla kaasas nutikas mänguasi või robotmänguasi või mänguasi, mis teeb nutikaid vigureid!

Pelguranna lasteaias tuli lisaks kokku tilluke seltskond emmesid ja issisid, et üheskoos MULTIFILMI ÕPITOAS uurida, kuidas see multika tegemine ikka käib. Vaadati laste endi tehtud multikaid ja üheskoos tehti valmis  tilluke multifilm "Putukate metsik maailm".  Lasteaiaõpetajad kogunesid aga Nutilõunale ning tutvusid nii uute robootikavahenditega, kui tuletasid meelde vanade tuttavate vahendite kasutamist.

Oma südant hoidsime vormis veel tervislike vahepalade näol (maasikad, kurk, porgandid, õunad). Keha ja vaimu hoidsime vormis muidugi õues õppides, raamatukogubussi Katariina Jee külastusega ning vahva Tantsupäevast osavõtuga lasteaia õuealal.

#teemaaasta #südamekuu

Allikas: õppealajuhataja Ethel-Mildrid Bluman