Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pikaliiva 69 kinnistu ja lähiala detailplaneering  saab rohelise tule

Pikaliiva 69 kinnistu ja lähiala detailplaneering  saab rohelise tule

Haabersti linnaosakogu tänasel koosolekul kooskõlastati „Pikaliiva tn 69 kinnistu ja lähiala detailplaneering“. Planeering näeb ette piirkonda teenindava põhikooli, mille kõrval on staadion ja lasteaia rajamist. Kinnistule on ette nähtud ka erivajadustega linlasi, nii lapsi kui eakaid teenindavad hooned.

Haabersti linnaosa vanema Oleg Siljanovi sõnul on Pikaliiva tn 69 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise eesmärk rajada piirkonda teenindava põhikooli, mis mahutab 650 õpilast10-12 - rühmalise lasteaia ja huvikooli ning linna üldistele vajadustele vastavate ühiskondlike hoonete rajamine. Detailplaneering näeb ette nii planeeritavat ala kui ümbritsevat elukeskkonda toetava Harku järve äärse puhke- ja rekreatsiooniala kui kaldapromenaadi rajamist. „Planeeritud ala toetab Pikaliiva piirkonna tasakaalustatud arengut. Piirkonna arengus on senini valdavaks olnud elamuehitus, puudusid kodulähedane lasteaed ning kool, samuti eakate ja erivajadustega inimeste teenuskeskused, mis on vajalikud Tallinna linna elanikele. Eesmärk on ala väljaarendamine avaliku kasutusega järveäärseks piirkonnaks, kus on kõigile tagatud turvalised liikumisvõimalused. Alale on kavandatud teedevõrgustik, mängu- ja palliväljakud. Eesmärk on suures osas säilitada ala looduslik ilme,” ütles Siljanov ning lisas, et detailplaneering näeb ette ka bussiühinduse kavandamist Pikaliiva tänavale. „Eelkõige on järveäärne ala mõeldud piirkonna elanikel vaba aja veetmise kohana, kuhu on võimalik jalutada mööda rannapromenaadi või liikuda jalgratastega Pikaliiva tänavalt. Lahenduse elluviimine toetab piirkonna tasakaalustatud arengut ning tõstab linna- ja looduskeskkonna kvaliteeti, avalikke huve arvestades,” tutvustas detailplaneeringut linnaosa vanem.
 
Detailplaneeringu lahendus on põhimõtteline, mida täpsustatakse edasisel projekteerimisel. Järgmise sammuna pöördub linn riigi poole eesmärgiga omandada riigile kuuluv kinnistu aadressil Pikaliiva tn 69, mille järel saab alustada projekteerimistöödega.