Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita lasteaed Kanutiaia Kann festivalil 2024

Pirita lasteaed Kanutiaia Kann festivalil 2024

Pirita lasteaeda esindas teatrifestivalil Kanutiaia Kann 2024 Meelespea rühm etendusega "Rännata tahaks kaugele maale...?".

Kanutiaia Kann'i teatrifestivalil esitatud etendus "Rännata tahaks kaugele maale...?" viis vaatajad kaasahaaravale rännakule läbi unenäoportaali, mille olid loonud Pirita lasteaia Meelespea rühma lapsed õpetaja Maarja Kaur´i juhendamisel. Lähtudes laste endi fantaasiarikastest ideedest, avanes lugu, mis uuris, kas elu võib mujal olla parem kui meie armsas Eestis.
Loo peategelasteks olid uudishimulik Tüdruk ja seiklushimuline Poiss, kes jagasid unistust avastada maailma kaugemaid nurki. Ühel ööl avanes uneportaal, mis kutsus neid seiklustele. Nad astusid portaalist läbi ja alustasid oma imelist teekonda.
Kõige vapustavamaks peatuseks osutus rännak dinosauruste ajastusse, kus Poiss kohtus hiiglaslike eelajalooliste olenditega. See ajaloo sügavustesse viinud seiklus pakkus lapsele nii põnevust kui ka pisukest hirmu.
Järgmine peatus oli Austria, kus Tüdruku meeled vallutas joodeldamise kunst. Nad õppisid selgeks selle ainulaadse laulmisviisi, mis kajas üle Alpide lumiste tippude, tuues esile Austria kultuuri rikkuse ja eripära.
Edasi viis teekond Brasiiliasse, kus Poiss sukeldus Capoeira tantsu energilisse ja akrobaatilisse maailma. Tantsides ja liikudes koos kohalikuga, sai ta osa sellest võitluskunsti ja tantsu ühendavast kultuuripärlist, mis peegeldab Brasiilia ajaloo sügavust ja elujõudu.
Hiinas avastas tüdruk pulkadega söömise kunsti, mis on osa riigi rikkalikust kultuuripärandist. See oskus nõudis kannatlikkust ja täpsust, kuid avas neile uue vaatenurga Hiina igapäevaelule ja traditsioonidele.
Peale nende kordumatute kogemuste naasid Tüdruk ja Poiss tagasi oma kodumaale Eestisse, ärkates oma voodites. Nende seiklused õpetasid, et kuigi maailm on täis imetlusväärseid paiku ja kultuure, peitub tõeline õnn ja rahulolu kodu südames. Nad mõistsid, et Eesti, oma keele ja kultuuriga, on paik, kus nad alati tahavad olla.
Laste loovus ja fantaasia lõid tõeliselt meeldejääva lavastuse, mis kõnetas kõiki vaatajaid, meenutades, et seiklused võivad meid viia kaugemale, kuid süda jääb alati koju.

Pirita lasteaed tänab: Meelespea rühma lapsi; kõiki lapsevanemaid; Haroldi ema dinosauruste kostüümide eest; Meelespea rühma õpetajaid: Maarja Kaur, Marika-Ilona Lillemägi, Pille Sild; Kanutiana Kann 2024 korraldusmeeskonda!