Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita lasteaedade Heategevuslikud Teatripäevad 2024

Pirita lasteaedade Heategevuslikud Teatripäevad 2024

9 ja 10. aprillil organiseerisid Pirita piirkonna lasteaiad ühised Heategevuslikud Teatripäevad Pirita Vaba Aja Keskuses. Mõlemal päeval tuli esitamisele kaks etendust lasteaia laste poolt.

Esimest päeva juhatas ning avasõnad ütles Tallinna Merivälja lasteaia õppealajuhataja Kadi. Ta andis teada, et kes Heategevuslikke Teatripäevi korraldavad ning mis eesmärgil ja et toetajaks on Pirita Linnaosa Valitsus.
Edasi juhatas ta juba sisse Tallinna Padriku lasteaia Kastanimunade rühma etendusega „Hans ja Grete“. Kõigile tuttav muinasjutt oli toodud 21.sajandisse juhendaja Heleny Milleri poolt. Saime teada, et lapsed on ikka väga nutikad lahenduste leidmisel. Teavad, et telefonil GPS, millega kodu üles leida või kuidas koroonas oleva Draakoni käest põgeneda ja suur varandus koju tuua. Igatahes palju vahvat äratundmist nii suurtele kui väikestele.

Peale pikka istumist on vaja ju sirutuspausi. Nii oligi, et samal ajal kui lava vahetus, võttis rütmika liikumise lastega ette Tallinna Merivälja lasteaia liikumisõpetaja Natalja.

Teiseks esinejaks oli Tallinna Merivälja lasteaia Millimallikate rühm etendusega „Eliise valmistub emadepäevaks“. Autoriks Heli Iljašenko ning juhendajateks Piret Piht ja Vilja Roosfeld. Väga hea, et etendus just nüüd välja tuli, sest kõik lapsed said vahvalt nädalapäevi õppides teada, et kuidas emadele head meelt valmistada ja tähtsaks päevaks ettevalmistusi teha.

Teise päeva juhatasid sisse Pirita lasteaia liikumisõpetaja Heili ja Pirita Kose lasteaia liikumisõpetaja Brigitta. Koos lastega tuletati meelde, et kuidas teatris käituma peab ning siis juba anti teada, et kes esinema hakkab.

Lavale astusid Pirita Kose lasteaia Maasikate rühm etendusega „Võlumets“, mille idee autoriteks Anu Kaldjärv ja Jekaterina Tolstova koos lastega. Pealtvaatajad said kaasa elada Stine seiklustele metsas, kus ta kohtas metshaldjaid, röövleid, talunikke ja teisi vahvaid tegelasi, kes aitasid tal venda Rometit leida. Samas teada saada, et kui sina hoiad loodust, siis loodus hoiab ka sind!

Et publik väga ära ei väsiks ning jaksaksid teise etenduse ka ära vaadata, siis kutsusid liikumisõpetajad Heili ja Brigitta lapsi endaga koos tantsima ning liigutama!

Teatripäevad lõpetas Pirita lasteaia Meelespea rühma etendus „Rännata tahaks kaugele maale…?“. Laste mõtted seadis etenduseks ja juhendas Maarja Kaur. Publik elas kaasa poisi ja tüdruku unenäolisele reisile, kus rännati Austriasse joodeldama, Hiinasse pulkadega sööma ja Brasiiliasse capoeirat õppima. Samas leiti koos, et oma kodumaa ikka kõige parem rukkilillede, suitsupääsukeste, kaera-jaani, sini-must-valge ja laulupidudega.

Kahe päevaga käis etendusi vaatamas 186 inimest ning koguti 558€ Tallinna Haridusameti heategevusprogrammile „Märka ja aita!“.

Täname Pirita Linnaosa Valitsust, kes toetas üritust helimehe Lauri tellimisega ning kinkis kõikidele esinenud lastele šokolaadi ja juhendajatele teepakid! Täname Pirita lasteaia, Pirita Kose lasteaia, Tallinna Padriku lasteaia ja Tallinna Merivälja lasteaia lapsi ning õpetajaid, kes olid nii julged esinejad! Täname Pirita Vaba Aja Keskust, kes meile saali võimaldas kahel päeval! Täname ka kohale tulnud publikut, kes aitas heategevuseks raha korjata!

Helina Aaboja
Pirita lasteaia õppealajuhataja