Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

PIRITA LASTEAEDADE ÕUESÕPPEPÄEV 2023

PIRITA LASTEAEDADE ÕUESÕPPEPÄEV 2023

Igal sügisel saavad Pirita piirkonna lasteaedade koolieelikud kokku, et koos osa võtta vahvast õuesõppe päevast!

Sel sügisel kohtusime teisipäeval, 03.10.2023, uue Merivälja lasteaia õuealal. Iga lasteaed – Merivälja lasteaed, Padriku lasteaed, Pirita lasteaed, Pirita Kose lasteaed, Naba lasteaed – valmistas ette ühe punkti, mis tuli sel aastal siduda teema-aastaga ehk Keele- ja kultuuri teemadega. Lastel oli võimalus läbida 6 vahvat punkti väga eriilmeliste tegevustega. Kokku osales viiest lasteaiast umbes 130 last.

Roheline punkt – AASTARINGID – Padriku lasteaia valmistatud punktis tuli lastel nimetada aastaajad ning nende kuud. Edasi tuli appi võtta veerimis- ja lugemisoskus, et õigete nimetustega sildid õigete aastaaegade piltide juurde asetada. Tegevust tehti rühmades, lapsed said ükstest aidata ja koos arutada õiget lahendust.  

Oranž punkt – OMADUSSÕNAD – Merivälja lasteaia valmistatud punktis oli õue tehtud maha lauamäng. Lapsel tuli veeretada täringut, astuda vastav arv samme edasi kasutades pardikese nuppu ning lugeda, mida ta tegema peab. Küll oli vaja korjata kollaseid lehti või ülesanne nimetada midagi, mis on kare jms.

Roosa punkt – KAHEKSAKAND – Pirita lasteaia valmistatud punktis tuli veeretada täringut, et siis teada saada liikumisviis, mis viis memoriini mängu juurde. Liikumisviisiks oli rahvatantsust tuntud sammud nagu käärhüpe või hüpaksamm jne. Memoriinis tuli leida kaks ühesugust pilti meie Eesti riigi sümbolitest, rahvariiete elemendid või sümbolmärkidest nagu näiteks kaheksakand, sõlg jne. Edasi näidati, et kuidas trips-traps-trulli kahest alusest saab kokku sümbol kaheksakand, mis toob õnne. Ja nii oligi võimalik veel trips-traps-trulli mängida kasutades selleks lapsi, kes hoidsid käes siniseid ning valgeid riideribasid.

Valge punkt – KES ELAB METSA SEES? – Pirita Kose lasteaia valmistatud punktis õppisid lapsed tundma Eesti metsloomade rahvapäraseid nimetusi. Selleks, et nimetused paremini kinnistuksid, toimus jooksumäng talvevarude korjamiseks. Lapsed jagati nelja pessa, kus oli pilt ja 5 rahvapärast nimetust. Kuuldes looma rahvuspärast nime pidid kaks võistkonda korraga jooksma õunani ja kiireim sai õuna enda pessa viia. Selgeks said hundi, rebase, jänese ja karu nimetused.

Kollane punkt – TEATER – Naba lasteaia juhataja võttis selles punktis endale muinasjutu dramatiseerija rolli. Laste abiga mängiti läbi muinasjutt „Naeris“. Lõpuks tõdeti, et sul on vaja ainult 7 sõpra, et koos vahva etendus maha mängida. Mõned peakatted aitavad rolli sisse elada, kuid ei ole kohustuslikud.

Sinine punkt – MÕISTATUSED – Merivälja lasteaia valmistatud punktis oli välja otsitud mõistatused Eestis kasvavate puude kohta. Lapsed said kuulata salvestavate nuppude abil mõistatusi, laduda neid sõnadest kokku ning siis vastuseid ära arvata. Näiteks kõlas üks mõistatus nii „Emand mäel, helmed kaelas“. Vastus pihlakas tuli leida seinalt vastava puu pilt.

Peale vahvate punktide läbimist said kõik sooja teed juua ning küpsiseid nosida. Ning siis juba oligi aeg bussipeatusesse liikuda, et tagasi oma lasteaedadesse jõuda.

Täname kõiki Pirita lasteaedade vahvaid õpetajaid, kes punktide tegevused välja mõtlesid, ette valmistasid ning läbi viisid! Ning täname kõiki koolieelikuid Pirita lasteaiast, Pirita Kose lasteaiast, Merivälja lasteaiast, Padriku lasteaiast ning Naba lasteaiast, et toredast üritusest suure rõõmuga osa võtsite!

Pirita piirkonna lasteaiad

pirita_lasteaiad_ouesope_2023.jpg