Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita lasteaia 3 last Kihnu lasteaias seiklemas

Pirita lasteaia 3 last Kihnu lasteaias seiklemas

Kihnu lasteaed korraldas nutikuu raames toreda mänguhommiku koolieelikutele: "Miku (mitmekultuuriline inimene) seikleb Eestimaal ja rahvakalendris".

Meelespea rühm haaras rõõmuga sellest võimalusest kinni ning 3.aprilli hommikul tervitas Kihnu lasteaia uksel meie 3-liikmelist võistkonda rõõmsalt Miku isiklikult.

Alustuseks said lapsed end lasteaia koridorides olevates mängunurkades "soojaks" mängida ning teiste osalejatega oma majade rühanimesid võrrelda.

Seejärel oli Miku eestvedamisel aeg tegutsema hakata. Kõigepealt asusid lapsed digitoas individuaalselt sõnarägastikku lahendama. Otsitavad sõnad viisid Miku oma arutluses selleni, et internetis jääb igast meie tegevusest märk maha ning oma isiklikke paroole või aadressi pole mõistlik ka oma sõbraga jagada.

Siis suunduti üheskoos saali, kus pandi proovile oma meeskondlik osavus ja nutikus. Lahendada oli vaja erinevaid loogikaülesandeid. Meelespeade tiim oli nii osav, et ülesannete vahel jäi aega ka virgutusvõimlemiseks.

Seejärel mängis iga meeskond värskelt valminud toredat lauamängu "Miku seikleb Eestimaal ja Eesti rahvakalendris," mille ka oma rühmale kingituseks kaasa saime. Hiljem said osalejad koos Mikuga ka Tale-bot robotiga Eestimaale ringi peale teha.

Vahvat üritust jääb kindlasti meenutama tänukiri ning rõõmus ühispilt Mikuga.

Täname Kihnu lasteaeda ja Mikku kutse ning toreda hommikupooliku eest! Täname meie tublisid Meelespeasid Hermiinet, Delisat ja Ghermanit Pirita lasteaia esindamise eest!

Maarja Kaur
Pirita lasteaia Meelespea rühma õpetaja