Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita lasteaia Eesti Vabariik 106

Pirita lasteaia Eesti Vabariik 106

Pirita lasteaed soovis Eestile palju õnne sünnipäevaks piduliku aktusega 23.02.2024.

Kohe vara hommikust peale oli Pirita lasteaias tunda pidulikkuse hõngu. Nii lapsed kui täiskasvanud olid riietatud sini-must-valgesse värvidesse. Sama värve oli kasutatud ka saali kaunistamiseks.

Ja siis hakkas pidu. Kõigepealt tõid Meelespea rühma poisid Villiam Matheo eesti lipu ja Gherman lasteaia lipu. Järgnes hümni laulmine, mis suurematel lastel juba väga hästi peas. Väiksemad kuulasid huviga ning proovisid suud kaasa liigutada, sest Eesti hümn on nii ilus laul.

Muusikaõpetaja Sirli juhatusel oli õpitud erinevaid laule kodumaast, kodust ja pääsukestest ning rühmaõpetajad lisasid nende vahele vastava teemaga luuletusi. Pidu vahetekstide ja esitluste eest vastutasid Rukkilille õpetaja Viive ja Meelespea rühma laps Säsil. Lõpuks tantsiti koos veel mitu vahvat tantsu, nagu Lähme rukkist lõikama, Kaerajaan jne.

Täname muusikaõpetaja Sirlit, kes koostöös Rukkilille rühma õpetajatega peo korraldas! Täname kõiki rühmaõpetajaid, et lastele ilusad luuletused valisite ja selgeks õpetasite! Täname kõiki lapsi, kes luuletusega esinesid! Ja täname kõiki Pirita lasteaia lapsi, kes vapralt laulsid ja tantsisd!

Palju õnne Eestimaa!

Helina Aaboja
Pirita lasteaia õppealajuhataja