Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita lasteaia Luuletuste lugemise päev 2024

Pirita lasteaia Luuletuste lugemise päev 2024

Neljapäeval, 01.02.2024, toimus Pirita lasteaias traditsiooniline Luuletuste lugemise päev!

“Luuletus on nagu sõnapomm, mis südames plahvatab” (Hendrik Lindepuu)

Pirita lasteaias on saanud traditsiooniks, et jaanuarikuu alguses tehakse kõigile lastele üleskutse - Tule luuletust lugema! See tähendab, et kõik lapsed, kes soovivad esineda publikule ühe eesti keelse luuletusega, antakse see võimalus. Luuletused valivad lapsed välja koos lapsevanemaga või rühmaõpetajaga ning hakkab suur pähe õppimine. Siis kuulutatakse välja Luuletuste lugemise päev ning publik saab osa ilusast Eesti luulest!

Sel aastal esines 34 last vahvate eesti keelsete lasteluuletustega. Teadustajateks said olla Meelespea rühma lapsed Hermiine ja Anni Marie. Kooleelikutele anti võimalus teistele näidata oma lugemisoskust ja esinemisjulgust.

Kõik luuletuste lugejad olid väga tublid ja julged esinejad! Täname kõiki lapsevanemaid ja rühmaõpetajaid, kes neid toetasid ja riimid selgeks õpetasid! Tänu teile said lapsed toreda esinemiskogemuse.

Emakeelepäeval, 14.03.2024, toimub Pirita Vaba Aja Keskuses etlemiskonkurss „Eesti keele kaunis kõla“ Pirita piirkonna lasteaedadele, kus lastel tuleb esitada juba 2 luuletust. Meie valisime personaliga välja 5 last, kes eriti ilmekalt esinesid, et esindada meie lasteaeda sel konkursil. Etlemiskonkurssi korraldab Pirita Linnaosa Valitsus.

Seega Pirita lasteaeda esindavad etlemiskonkursil järgmised lapsed:
Mirell (Kannikese rühm, luuletus "Kodujutt" Leelo Tungal)
Luisa (Kannikese rühm, luuletus "Jänku porgand" Uno Leies)
Kaisa (Kannikese rühm, luuletus "Kadekopsud kapsaaeda" Erika Esop)
Anni Marie (Meelespea rühm, luuletus "Lööb suvelaulu rohutirts" Venda Sõelsepp)
Nette (Meelespea rühm, luuletus "Aastaajad" Rahvaluule)

Soovime tänada kõiki lapsi ja lapsevanemaid Luuletuste lugemise päevast osavõtmise eest! Täname Hermiinet ja Anni Mariet teadustamise eest! Täname liikumisõpetaja Heilit, kes abistas tehnikaga ja hoolitses liikuva vahepalade eest! 

Paneme sõnapommid plahavatama ka järgmisel aastal!

Helina Aaboja
Pirita lasteaia õppealajuhataja