Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita Lasteaia olümpiateemaline näitus

Pirita Lasteaia olümpiateemaline näitus

Pirita lasteaia saalis on üleval talispordialadest huvitav ja interaktiivne näitus.

Teemaks on Pekingi taliolümpiaalad. Näitust saab külastada igaüks meie majast, vanusest sõltumata.  Kõik 2022 a taliolümpiaalad on näitusel piltidena ning QR koodide taga peidus olevate videote abil  huvilistele nähtavad. Rõhk on tutvustada lastele kõiki taliolümpialasid, samas on omamoodi võimalus kujundada ka lapse digipädevusi. Kasutusel on tahvlid QR- koodide avamiseks.

QR koode on võimalus avada digiseadmes oleva äpp´iga. Digivahendi kaudu on võimalus näha kuidas tuntud  (nt uisutamine) ja tundmatud talispordialad (nt skeleton) läbi ekraani välja näevad.  Olles siis mõnes mõttes nagu tugitoolisportlased. Pekingis on esindatud 15 talispordiala.

Lastel on äratundmise hetki. Sinilille rühma laps avas talispordiala skeletoni kohta käiva video ja nentis:„ See ju kelgutamine!, ma olen kelgul kõhuli mäest alla vuhisenud, väga kiiresti!“.  Tuleb välja, et skeleton polegi midagi nii uut, lihtalt ala nimetus on lapse jaoks veel tundmatu.  Sarnaseid avastusi ja põnevust jätkus.

Lapsed olid valmis ka digiseadmed käest ära panema ja saalihoki mängus osalema. Oluline sealjuures märkida, et kujutasime end parasjagu jäähokimängus olevat. Oli võite, oli kaotusi. Oli naeru, oli pisaraid, nii nagu sprodis on kombeks.

Esile võib tõsta, et laps teeb digiseadet kasutades või seda rühmakaaslastega jagades koostööd. Tavapärane on ka see, et laps annab õpetajale märku, kui digiseade ei ole töökorras või esile kerkivad arusaamatud reklaamlehed.  Heaperemehelik ja oskuslik suhtumine digiseadmesse loob paralleele sportlase ja spordivahendi vahelisse suhtumisse.

Näitus on avatud veebruari kuu lõpuni.

Näituse koostas  liikumisõpetaja Heili Heinaste.

Allikas: Pirita Lasteaed