Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita lasteaias Tulest targem 2024

Pirita lasteaias Tulest targem 2024

Neljapäeva, 8. veebruari hommikul kell 10.30, olid Meelespead külma trotsides juba õue jõudnud, kui lasteaia väravast sõitis sisse suur ja võimas tuletõrjeauto.

Seekordne külaskäik polnud õnneks juhus, vaid juba ammu ette planeeritud kohtumine Pirita Päästekomando päästjatega. Nimelt ootas meie maja koolieelikuid - Meelespeasid ees põnev koolitus „TULEST TARGEM“.

Alustuseks rääkisid päästjad, mis see tuli üldse on ning mis võib juhtuda, kui tulega mängida. Meelespead kuulasid hoolega ning avaldasid kogu koolituse ajal aktiivselt oma arvamust. Lapsed said teadmisi ka sellest, kuidas ohutult näiteks küünalt põletada, miks on suitsuandurid olulised, mida teha tulekahju korral, kuhu vajadusel helistada, mida päästekeskusesse helistades rääkida, kuidas põlevas majas liikuda ning miks on välja pääsedes oluline jääda turvalisse kaugusesse, maja lähedale.

Seejärel pani üks päästjatest endale varustuse selga ning kolleegide abiga (sest maskiga oli raskem rääkida) tutvustas ta seda ka lastele. Kuigi osad Meelespead arvasid, et kiivri ja ballooniga meenutab tuletõrjuja rohkem kosmonauti, siis tegelikult selgus, kui oluline on, et päästjad oleksid heas vormis. Raske varustus tuleb ju väljakutse ajal selga saada kõigest 1 minutiga. Samuti oli põnev kuulda, et balloonis jätkub õhku ainult 25-ks minutiks.

Kui varustus nähtud, suunduti üheskoos päästjatega nende suurima töövahendi – tuletõrjeauto juurde. Lapsed uudistasid suure põnevusega, milline tehnika ning varustus on peidus päästeauto erinevate luukide taga. Nii palju voolikuid ja nuppe, suured veepüssid, erinevad tulekustutid, balloonid, redel, masin suitsu välja tõmbamiseks, kirved, saed ja isegi lestad. Küsimusi kõige nähtava kohta jätkus koolieelikutel palju. Kõige võimsama elamuse said lapsed aga neid suuri kääre katsudes, millega vajadusel autosid saab lahti lõigata. Kui päästjad peavad neid oma töös üksinda kasutama, siis Meelespeadel läks vaja viit last, et kääre üldse üleval hoida. Ja kui põnev see termokaamera veel oli!

Tunnike koolitust möödus lennates. Enne kui päästjad tagasi depoosse sõitsid, tegid nad Meelespeadega toreda ühispildi, jagasid õpitu kordamiseks lastele töölehti ning panid väravast välja sõites veel sireeni ka tööle. Elamus missugune! Õhtune vaba mäng oli koolieelikute rühmas suuresti inspireeritud päevasest koolitusest. Kustutati mitmeid tulekahjusid, päästeti kasse puu otsast ning abistati merehädalisi. Kes teab, äkki otsustab mõni Meelespea ka ise tulevikus päästjaks hakata!

Suur tänu, Pirita Päästekomando toredale meeskonnale!

Maarja Kaur
Meelespea rühma õpetaja