Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Pirita vaba aja keskus sai uue välisilme

Lõppes Pirita vaba aja keskuse fassaadi remont ja sademeveekanalisatsiooni uuendamine.

„Juulis alanud Pirita vaba aja keskuse ehitustööd on lõpule jõunud ning keskus saanud uue värske väljanägemise. Maja fassaadi tekkinud praod parandati, seinad said uue krohvikihi ja värvi. Samuti remonditi vundamenti ning vahetati välja puitaknad ja osa välisuksi,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ühtlasi korrastati majja viiv invatee.
Uus sademeveekanalisatsioon
Linnaosavanem tõi esile, et remondi käigus uuendati kogu maja sademeveekanalisatsioon ning välja vahetati kõik vihmaveerennid ja -torud. „Üks põhjus, miks maja fassaad lagunema kippus, oli valesti paigaldatud vihmaveetorustik – vihmaveerennid lõppesid kohati liiga kõrgel ja rennidest väljuv vesi pritsis tagasi fassaadile.Mõnes kohas vihmaveetorustik puudus. Nüüdseks on hoone katus koos vihmaveesüsteemiga täielikult rekonstrueeritud,” kinnitas Liinat.  
Pirita vaba aja keskuse fassaadi remont ja sademeveekanalisatsiooni uuendamine läks maksma 274 890eurot (ilma käibemaksuta). Töid tegi Tallinna linnavaraameti tellimusel OÜ Aruna Ehitus. Projekti koostas OÜ Visioonprojekt.
Pirita vaba aja keskuse hoone, Merivälja tee 3, on kasutuses 1952. aastast. Vaba aja keskus tegutseb majas 22 aastat, selles töötab 27 huviringi.