Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Põhja-Tallinn ootab tänavakunstnike ideid 

Põhja-Tallinn ootab tänavakunstnike ideid 

Põhja-Tallinna valitsus koostöös linnaosa noortekeskusega kuulutasid välja konkursi leidmaks ideid tänavaruumi kujundamiseks. Kavandeid saab esitada kuni 26. maini.


Põhja-Tallinna vanema Külli Tammuri sõnul on tänavakunsti kampaania eesmärk kutsuda noori kunstnikke linnaruumi legaalseid seinamaalinguid looma, et vanadele pindadele värske ilme anda. “Tänavakunsti kampaania raames avasime konkursi, kuhu on võimalik esitada tänavakunsti kavandeid neljas kategoorias: vaimne tervis, Eesti loodus ja keskkond, vabaloomingu kategooria ning profikategooria. Väljavalitud tööd saavad kooskõlastuse kinnistute omanikelt ning juba suvel saab alustada joonistamisega”, ütles Tammur ja täpsustas, et sel aastal saavad uue ilme 4 kinnistut.
 
Ideekavandeid saab pakkuda järgmisetele kinnistutele: Kungla 61 sein, Rohu 31a metalluks, Karjamaa 8 sein (Angerja mänguväljaku poolne), Kolde pst 61 kiviaed, Kopli 23 aed, Puhangu 61e alajaam, Vana-Kalamaja 9a (Teoteater) ja profikategoorias Soo 4/1 maja. 
 
Kavandeid saab esitada konkursile kuni 26. maini täites ära vormi ning lisades kavandi manusesse. 
 
Tööde  teostamiseks vajalike materjalide kulud kaetakse Põhja-Tallinna valitsuse ja Põhja-Tallinna noortekeskuse abiga. Tegevusi ning kampaaniat koordineerib Põhja-Tallinna noortekeskus.
 
Profikategoorias osalemiseks palume lisaks vormi täitmisele saata oma portfoolio vähemalt viie tänavakunsti teosega. Profikategooriasse kuulub Soo 4/1 hoone kaks seina (hoovipoolne ja tänava poolne sein), see tähendab, et osalemiseks tuleb esitada kavand mõlemale seinale. Profikategoorias on ettenähtud auhinnafond suuruses 3000 eurot.
 
Lisainfo ja kinnistute mõõdud Põhja-Tallinna noortekeskuse Facebooki lehel @ptnoortekas. 
 
Pilt: Emilia Sabirova kunstiteos aadressil Kolde pst 76b