Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Põhja-Tallinna elanikud jagasid oma ideid Putukaväila pargi loomiseks

Põhja-Tallinna elanikud jagasid oma ideid Putukaväila pargi loomiseks

Põhja-Tallinna elanikud jagasid oma ideid Putukaväila pargi loomiseks 25. mail toimunud avaliku arutelu käigus. Kohtumine oli väga aktiivne ja konstruktiivne - kümned kohaletulnud tegid projekti täiendamiseks asjakohaseid ettepanekuid.

Ettapanekute hulgast võis leida soovituse pakkuda võrdselt vaba aja tegevusi nii poistele kui ka  tüdrukutele, lähtudes teismeliste noorte vajadustest ja huvidest. Tehti ettepanek muuta Sõle tänava ületamine turvalisemaks ja  sooviti, et loodavad kergliiklusteed ei segaks olemasolevat roheala. Ühe küsimusena tõstatus loodava pargi turvalisus – kuidas tagada seda, et iga inimene julgeb õhtul seal jalutada ja park ei kujuneks probleemsete seltskondade kogunemiskohaks.

Avakõne pidanud abilinnapea Vladimir Svet  palus julgelt arutelust osa võtte, et Putukaväila Põhja-Tallinna osa tuleks just täpselt selline, nagu Põhja-Tallinna inimesed seda soovivad. Ta avaldas lootust, et kui kõik läheb hästi, saab parki järgmisel aastal rajama hakata.

Tallinna Strateegiakeskuse arhitektid tutvustasid, et piirkonda tuleb eriilmeline park, millele jäävad Putukaväila maamärgid - uue eesmärgi saanud kõrgepingemastid. Mastide ümber tulevad tegevustaskud, erinevad vaba aja veetmise võimalused nagu uisuplats, laste mänguväljakud, välijõusaal, pergolad, jalgpalliväljak, päevitustaskud lamamistoolidega ja palju muud.

Kogu ruum on pikitud toredate vaba aja veetmise võimalustega, mis peaksid võimalikult paljudele meeldima. Ruumiloome kompetentsikeskuse juhi Kaidi Põldoja sõnul on projekt praegu sellises faasis, et seda on võimalik täiendada, seega on kohalike ettepanekud väga oodatud.

Lisaks tuleb parki kogukonnaaed, kus soovijatel on võimalik linnalt renditud isiklikul peenralapil taimi kasvatada. Loomisel on ka õppeaed kohalike lasteaedade ja koolide jaoks. Huvi selle vastu on Põhja-Tallinna linnaosa vanema Manuela Pihlapi sõnul suur. Vastuseks turvalisuse küsimusele sõnas linnaosavanem Manuela Pihlap, et linnaosas on turvalisusega küll muresid olnud, aga iga aasta on selleks turvaettevõtetega koostööd suurendatud. Piirkonna politseiga on samuti hea koostöö ja ka käesolevat projekti on plaanis minna neile tutvustama, et saaks üle vaadatud potentsiaalsed riskipiirkonnad.

Kindlasti mõeldakse uue pargi projekteerimisel ka Putukaväila loodusele: plaanis on näiteks külvata taimi, mis sealset elurikkust suurendavad. Selliseid taimi, mis õitsevad eri aegadel ja tagavad tolmeldajatele võimalikult pikaaegse toidulaua ja pakuvad ka inimestele võimalikult kaua silmailu. Parki rajatakse ka ainulaadne valgustus, mis on tavapärasest soojema temperatuuriga ja seega lindudele, loomadele ja putukatele sobivam.

Putukaväila projektile oodatakse ideid ja ettepanekuid aadressile: [email protected]. Pöörduda võib ka otse Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse poole.

Tutvustus ja arutelu on järelevaadatavad siit:

https://fb.watch/ddF7d_Q5ki/

Rohkem infot: www.putukavail.ee

 

Sarnased uudised