Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Põhja-Tallinnasse paigaldatakse võõrnälkjate konteinerid ja õllepüünised

Põhja-Tallinnasse paigaldatakse võõrnälkjate konteinerid ja õllepüünised

Põhja-Tallinna valitsus paigaldab linnaossa spetsiaalsed konteinerid ja püünised võõrnälkjate kogumiseks.

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul on lusitaania ehk hispaania teetigu  ja mustpeanälkjas, levinud kahjurid. “Sel aastal tõhustame tõrjet ja lisaks kogumiskonteineritele paigaldame ka püünised. Esialgu paneme vaid mõned püünised, et vaadata, kuidas need toimivad. Kui neist on kasu, siis lisame veel,” seletas linnaosavanem.

“Kutsume põhjatallinlasi kaasa aitama võõrnälkjate leviku piiramisele ja viima korjatud võõrnälkjad spetsiaalsesse konteinerisse. Ühtlasi soovitame püünised paigaldada ka oma aedadesse. Näiteks on väga tõhusaks vahendiks isetehtud õllepüünis, sest õlu meelitab tigusid ligi,” lisas Pihlap.

Spetsiaalsed teetigude kogumiskonteinerid asuvad Heina tn 36a kõrval, Neeme ja Maleva tn nurgal ning Kopli ja Kaevuri tn nurgal.

Konteinerid on mõeldud vaid lusitaania teetigude ja mustpeanälkjate jaoks ning seetõttu palume sinna muud prügi mitte visata. Teeteod tuleks enne konteinerisse viskamist panna kilekotti ja see sulgeda, et vältida nälkjate väljaroomamist. Metall- või klaasanumaid palume samuti konteinerisse mitte panna. Konteinereid tühjendab EKT Teed. Kokku korjatud nälkjad transporditakse Tallinna Väikeloomade Krematooriumisse.

Esimesed püünised paigaldatakse Süsta ja Pardiloigu tänava piirkonda ning Merimetsa. Kuigi püünised on ohtlikest kemikaalidest vabad, palutakse neid mitte puutuda ja hoida lemmikloomad ohutus kauguses. Püüniseid hooldab ja tühjendab EKT Teed.

Konteinerid ja esimesed püünised paigaldatakse 23. mail.