Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Projekti „Sport kooli” kaheksas hooaeg lõpetati edukalt

Projekti „Sport kooli” kaheksas hooaeg lõpetati edukalt

Eelmisel nädalal lõppes Tallinnas 7-8-aastastele õpilastele suunatud projekti „Sport kooli“ kaheksas hooaeg, kus osales 19 Tallinna kooli. 

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on projekti eesmärgiks süvendada lastes huvi liikumise ja spordi vastu ning suurendada nende kehalist aktiivsust. „Tallinn on Euroopa spordipealinn 2025, mis tõstab laste liikumisaktiivsuse küsimuse veelgi enam pildile. Otsime pidevalt uusi võimalusi laste ja noorte füüsilist aktiivsust suurendada ja projekt „Sport kooli“ on üks neist,“ rääkis Oja. „Projekti edu saavutati kahtlemata tänu koostööle kvalifitseeritud treenerite ja spordiklubidega, kes kooliteed alustavatele lastele läbi „Sport kooli“ programmi midagi uut ja põnevat tutvustasid.”     

„Sport kooli” kaudu saavad lapsed leida endale sobivaima liikumisala. Selleks tutvustasid mitmed kvalifitseeritud treenerid ja spordiklubid õpilastele erinevate spordialade põhitõdesid ning juhendasid neid läbi liikumisalaste tegevuste.

Nõmme Spordiklubi kergejõustiku treeneri Anu Vackermanni hinnangul oli kaheksas hooaeg igati edukas. „Treeneritena on meil väga hea meel, et saame eri spordialasid tutvustada. Tänu projektile olen saanud ka enda kergejõustiku trennidesse lapsi juurde ning on rõõm tõdeda, et lapsed on ka ise väga aktiivsed ning soov sporti teha on jätkunud ka väljaspool kooli,” lisas Vackermann. 

Sellel hooajal osales projektis kokku 19 kooli: Pirita Majandusgümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Laagna Gümnaasium, Tallinna Mahtra Põhikool, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Südalinna Kool, Tallinna Juudi Kool, Karjamaa Põhikool, Tallinna Kunstigümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna Mustjõe Gümnaasium, Hiiu Kool, Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna Pääsküla Kool, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ja Tallinna Arte Gümnaasium.

Lisainfot projekti „Sport kooli” kohta leiab Tallinna veebilehelt tallinn.ee/et/sport/sport-kooli