Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pronksi tänav muutub esmaspäevast kahesuunaliseks

Pronksi tänav muutub esmaspäevast kahesuunaliseks

Esmaspäeval, 20. veebruaril kell 10 muutub taas liikluskorraldus rekonstrueeritaval Pronksi tänaval – kogu tänava ulatuses ning ka Jõe tänaval on mõlemas suunas liiklusele avatud üks sõidurada.

Senisele Narva maantee ja Gonsiori tänava vahelisele Liivalaia tänava suunalisele sõidurajale lisandub teine sõidurada ning antud lõigul saab esmaspäeval, 20. veebruaril kella 10-st alates liigelda ka Ahtri tänava suunas. Ülejäänud töömaa osades jääb kehtima senine liikluskorralduslik lahendus. Liiklejatelt palutakse tähelepanelikkust, mõistvat suhtumist ja töömaal kehtestatud piirkiiruse järgimist.
 
«Kahesuunalise liikluse taasavamine Jõe ja Pronksi tänaval mõnevõrra hajutab kesklinna liiklusvoogusid, mis on eriti oluline Vanasadama trammiliini ulatusliku ehitamise eel, sest uue trammiliini ehitus toob paratamatult kaasa mitmeid liikluspiiranguid kesklinnas ja sadamaalal. Sellegipoolest soovitame linnakodanikel võimalusel hoiduda autoga kesklinna sõitmisest, eelistades ühistransporti,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Pronksi ja Jõe tänavate rekonstrueerimise tulemusena paranevad jalakäijate liikumisvõimalused ning luuakse sõiduteest eraldatud jalgrattateed ja jalakäijatele vahepeatust võimaldavad haljastustaskud. Uuendatud tänavaruum saab ka moodsa valgustuse. Lisaks rajatakse mõlemale tänavale rohkem haljastust ja istutatakse tänavaäärtesse kokku 43 puud ja 1372 põõsast. Rekonstrueerimisele läheb kogu maa-alune osa ning välja vahetatakse kõik vee-, gaasi- ja elektrivarustuse ning kanalisatsioonisüsteemid. 

Pronksi tänava rekonstrueerimine algas 10. oktoobril 2022. Info kehtiva liikluskorralduse kohta on mugavalt leitav kodulehelt tallinn.ee/pronksi