Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Prügihunt jagas taas lastele tarkusi

Prügihunt jagas taas lastele tarkusi

Meie lasteaeda külastas taaskord Prügihunt. Viimati kohtusime temaga 1,5 aastat tagasi ja tookord haritud lapsed on nüüdseks kas juba kooli läinud või kohe minemas. Uus järelkasv peale tulemas ja ka neile pakkus ääretut õppimisrõõmu, kui niivõrd vahva tegelane neid juhendamas oli. Seekord osalesid programmis Sipsikud, Peoleod, Siidisabad ja Pääsud. Kuulati tarka juttu, miks tuleb prügi sorteerida, kuidas seda teha ja prooviti ise ka kõik järgi. Pärast sai kaasa ka temaatilise värviraamatu. Eriti jäi meelde vastus juhendaja küsimusele "Kes viskavad prügi maha?". Laste vastus oli: "Pätid!" Eks need mõnes mõttes ongi pätid, kes meie kaunist loodust reostavad ja loomadele ning lindudele kahju tekitavad. 
Meie lapsed on nüüd igatahes prügitargad. 

Natuke ka programmi olemusest:  
Aastatel 2022-2024 kestab õppeprogramm „Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“, mille tundides värvivad lapsed keskkonnateemalisi pilte ning lahendavad keskkonnaalaseid ülesandeid ja mõistatusi.

Eesmärk on tõsta keskkonnateadlikkust õpetades lastele eakohaselt jäätmetekke vältimist, jäätmete liigiti kogumist ja ringmajanduse põhitõdesid, sealhulgas tutvustada mereprügi probleemi ning selle vältimise ja vähendamise võimalusi.  

Sihtrühmaks on 5-7 aastased lasteaialapsed ning I kooliastme (1-3 klass) õpilased.

Tallinna linn on alates 2001. aastast läbi viinud keskkonnasäästliku tarbimise ja jäätmete liigiti kogumise teemalist teavitust, mh säästva tarbimise kampaania Prügihunt, mille käigus on keskendutud eelkõige laste keskkonnateadlikkuse tõstmisele.