Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Pühapäeval selgusid pealinna andekaimad noormuusikud

Pühapäeval, 29. augustil võis Estonia Kontserdisaali laval näha muusikakonkursi „Tallinn talent 2021“ parimaid etteasteid ning linnapea andis tiitliga pärjatutele üle stipendiumitšeki oma muusikaande edasiseks arendamiseks.

Linnapea Mihhail Kõlvart sõnas, et konkursi kõrge tase ja rohke osavõtt annab tunnistust, et tegemist on tänuväärse traditsiooni algusega, mida kindlasti plaanitakse jätkata. „Anne on miski, mida saab arendada järjepideva ja visa tööga, kuid muusikaline anne on siiski midagi unikaalset. Minu arvates võib muusikalist talenti võrrelda lausa imega,“ rääkis Kõlvart.

Tallinna talendiks pärjati tänavu Ingmar Poll Tallinna Muusikakeskkoolist, Heimar Martin Melsas Vanalinna Hariduskolleegiumist, Theodor Teppo Tallinna Muusikakeskkoolist, Annabel Soode Vanalinna Hariduskolleegiumist, Ingmar Erik Kiviloo Vanalinna Hariduskolleegiumist, Katariina Tammemägi Tallinna Muusikakeskkoolist, Lisanne ja Susanne Rull Tallinna Muusikakeskkoolist, Jana Potštarjova Tallinna Muusikakeskkoolist, Uku Gross Vanalinna Hariduskolleegiumist, Richard Džikia Lasnamäe Muusikakoolist, Aleksia Normann Lastearenduskeskusest TereMok, Claudia Pihlak ja Lennart Joosep Lumi Tallinna 21. Koolist, Ando Temmo Torm MTÜ-st Modus Tantsutrupp, Mirtel Kollo stuudiost Taisi Laululapsed, Mattias Veskimäe Tallinna Nõmme Põhikoolist, Emma Sofia Klaos Tutti Studio’st, Richard Raun Georg Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist, Lèra (Valerija Savtsuk) Delight studio’st, Raimond Veiper Maris Aljaste Laulustuudiost ja eraõpetaja Damaris Ilvese juhendatav Lilian Sauvola.  

Tallinn korraldas tänavu esmakordselt õpilaste muusikakonkursi „Tallinna talent“, et esile tuua ja toetada pealinna musikaalselt andekaid õpilasi. Konkurss on suunatud pealinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastele vanuses 7-19 aastat ja toimus solistidele ning kuni 10-liikmelistele ansamblitele kolmes kategoorias: klassikaline muusika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsioon.

Võistlusvoorud leidsid aset 16.-22. augustini Mustpeade Majas ja Hopneri Majas, kus oma etteastega esines kokku 175 solisti ja 35 ansamblit. Konkursi žüriisse kuulusid tunnustatud muusikud, pedagoogid ja kultuuritegelased nagu Pille Lill, Mihkel Poll, Henry-David Varema, Eleryn Tiit, Maarja Soomre, Inger, Karl-Ander Reismann, Inga Tislar ja Lennart Sundja.

Kahtkümmet parimat konkursil osalejat pärjati 29. augustil Estonia Kontserdisaalis toimunud kontserdil 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, et nad saaksid oma musikaalset võimekust edasi arendada.

Lisainfo: /tallinnatalent.