Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pühapäeval süüdatakse Raekoja platsi jõulupuul esimene advendiküünal

Pühapäeval süüdatakse Raekoja platsi jõulupuul esimene advendiküünal

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna praost Jaak Aus süütavad pühapäeval, 3. detsembril kell 16.00 Raekoja platsi jõulupuul esimese advendiküünla.

Traditsioonilisel advendiküünla süütamise pidulikul üritusel on saateks hardad jõululaulud Tallinna praostkonna kirikute ühendkoorilt, kus osalevad EELK Tallinna Kaarli kiriku Kontsertkoor ja kammerkoor Canorus, Jaani kiriku segakoor ja kammerkoor Aktiva, Püha Vaimu kiriku kammerkoor, Toomkiriku segakoor Laudate Dominum, Peeteli kiriku kammerkoor, Misjonikoor ja Tallinna Kammerkoor.
Eesti tähtsaimat väljakut ehib tänavu 14 meetri kõrgune kahar kuusepuu, mis saabus siia Kiili vallast Nabala külast ja püstitati Raekoja platsile 23. novembril.

1. detsembril kell 18.00 avatakse Tallinna jõuluturg, mis jääb avatuks kuni 7. jaanuarini. Avasõnad ütleb Kesklinna vanem Monika Haukanõmm, seejärel süüdatakse jõulutuled linna tähtsaimal jõulupuul. Piduliku avaürituse lõpul täitub Raekoja plats talvemuusikaga – laval säravad armastatud lauljad Ott Lepland ja Tanja Mihhailova-Saar ning Valge Gospeli koor. Keskkonnasäästlik mõtteviis on jõudnud ka jõuluturule – sel aastal on kasutusel korduskasutatavad nõud, mille pant on kaks eurot. Nõude tagastamisel kogumispunkti saab pandiraha tagasi.

Euroopa rohelise pealinna projekti raames tulevad 1., 2. ja 3. detsembril esitlusele valgusetendused viies vanalinna paigas: etendus „Imagine“ kell 16:30 ja 19:00 Komandandi aias; etendus „Raba“ kell 17:00 ja 19:30 Harju mäel; etendus „Mets“ kell 17:30 ja 20:00 Hirvepargis; etendus „Blossom“ kell 18:00 ja 20:30 Toompargis; etendus „Maakene“ kell 18:30 ja 21:00 Tornide väljakul.

Tallinna Jõuluturu info ja kultuuriprogrammi leiab SIIT.