Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Pühapäeval toimub Pääsküla jäätmejaamas välimööbli korrastamise töötuba

Pühapäeval, 28. mail toimub Pääsküla jäätmejaamas koostöös Tallinna Jäätmekeskuse ja MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskusega välimööbli korrastamise töötuba ja kureeritud ringkäigud. Töötuba on osa samal päeval toimuva Roheliste Väravate Tänava festivali programmist.

Abilinnapea Joosep Vimma sõnul on välimööbli korrastamise töötuba hea võimalus pikendada esemete eluiga just suvehooaja alguses. „Soovime Tallinna luua erinevaid võimalusi asjade parandamiseks või ringlusse suunamiseks. Paljud igapäevased asjad, nagu näiteks mõni mööbliese või kampsun, võiksid leida oluliselt pikemat kasutust, kui väiksemad või suuremad vead ära parandada. Keskkonna jaoks on kõige säästlikum asjade võimalikult pikk eluiga. Ühtlasi aitab see vähendada ületarbimist,“ rääkis Vimm.

Töötuba toimub vahemikus kell 11.00–13.00 mööblirestauraator Tõnu Vainküla juhendamisel. Kohale on soovituslik kaasa võtta üks puidust välimööbliese, mis vajab korrastamist ja hooldust. Kõik korrastamiseks vajaminevad vahendid ja tarvikud saab kohapealt. Töötoas osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Osalejate arv on piiratud.

Pääsküla jäätmejaam on 28. mail riigipüha tõttu suletud ja sel ajal ei saa jäätmejaama tuua jäätmeid, kuid kõigil huvilistel on lisaks töötoale võimalik osaleda kureeritud jäätmejaama ringkäikudel. Ringkäigud algavad kell 11.00, 12.00, 13.00 ja 14.00 ning kestavad ligi üks tund. Selle käigus tutvustatakse jäätmete üleandmise võimalusi, korduskasutusruumi ning jäätmejaama loodavat üldparandustöökoda. Jäätmejaama ringkäigu algus- ja lõpp-punkt on Pääsküla jäätmejaama sissepääsu väravate juures. Eelregistreerimine ei ole vajalik.

Lisaks Pääsküla jäätmejaamas toimuvale töötoale ja ringkäikudele on Roheliste Väravate Tänava festivalialal kohal Tallinna Jäätmekeskuse parandusmeistri infotelk, kus Pääsküla jäätmejaama loodava üldparandustöökoja meister nõustab huvilisi parandamist vajavate tarbeesemete osas.

Töötoa läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) Euroopa Majanduspiirkonna vahenditest projekti "Jäätmejaamade ümberkujundamine ringmajanduskeskusteks korduskasutuse edendamiseks ja parandustöökodade loomiseks".