Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Raekojas tunnustatakse Tallinna Lastekodu pikaaegseid ja aasta töötajaid

Raekojas tunnustatakse Tallinna Lastekodu pikaaegseid ja aasta töötajaid

24. märtsil kell 10 tunnustab abilinnapea Betina Beškina pidulikul vastuvõtul Raekojas Tallinna Lastekodu 2021. aasta töötajaid. Kuna lastekodu tähistas möödunud aastal 20. aastapäeva, tunnustatakse ka pikaaegseid töötajaid, kellest mitmel on staaži poole rohkem kui lastekodul vanust.

Tallinna sotsiaalvaldkonna abilinnapea Betina Beškina sõnul on suur au anda edasi linna tänu inimestele, kes töötavad pühendunult laste heaks. „See ei ole lihtsalt töö, vaid need inimesed jagavad iga päev oma aega ja armastust lastele, kes seda kõige enam vajavad. Lastekodu personali pühendumust näitab muuseas seegi, et neist üle veerandi on seal töötanud üle kümne aasta, kellest omakorda ligi pooled üle 20 aasta. Mitmel töötajal on aga staaži enam, kui lastekodul vanust, ulatudes juba üle 40 aasta,“ ütles Beškina. „Õnnitlen kõiki tunnustuse saajaid ning soovin kogu personalile hingejõudu ja energiat ka edaspidiseks.“    

„Praegusel kriisiajal võib tekkida küsimus, kas ja milleks sellist üritust korraldada, aga me leiame, et eriti just keerulistel aegadel on vaja neid hetki, kus võtame korraks aja maha ja ütleme aitäh oma tublidele töötajatele,“ rääkis Tallinna Lastekodu juhataja Meelis Kukk. „Meie töötajad puutuvad igapäevatöös lapsepõlvetraumadega lastega sageli kokku ka väiksemate kriisidega ning selleks, et olla ise tugev ja lastele toeks, on vaja võtta hetki iseendale. Kõik teame, kui oluline on tunnustamine lastele, aga samavõrd oluline on see ka nende täiskasvanute jaoks, kes lastega tegelevad.“

Välja antakse kaks 2021. aasta töötaja tiitlit kahes kategoorias. Peretöötajate kategoorias pälvis aasta töötaja tiitli Silvi Sommerman ning administreeriva ja tugipersonali kategoorias Margit Randaru. Perekategoorias said nominentidena tunnustatud veel Kadri-Riin Kull, Ilona Glasberg, Olga Beluhhina ja Elena Apretova ning tugipersonali kategoorias Harry Gustavson ja Triin Rajang. Aasta töötajaid autasustatakse teemantikujulise klaasmeenega ning kõigile tunnustatutele antakse tänukiri ja kingitus. 

Kõiki töötajaid, kes on lastekodus töötanud üle kümne aasta, tunnustatakse tänukirja ja Tallinna Lastekodu rinnamärgiga. Pikaaegseid töötajaid on kokku 47 ehk üle veerandi kõigist töötajatest, neist 22 inimest on lastekodus töötanud üle 20 aasta. Kolm kõige staažikamat on ametis olnud juba enam kui 40 aastat.

Aasta töötaja kandidaate saab esitada kogu lastekodu personal. Aasta töötaja 2021 tiitlile esitati 34 kandidaati, kelle seas oli nii vahetult lastega tegelevaid töötajaid kui ka tugipersonali. Valiku tegi komisjon, kuhu kuulusid lastekodu eri tasandite töötajad ning laste, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti ja Tallinna linnaosade lastekaitsetöötajate esindaja.

Aasta töötajat valitakse Tallinna Lastekodus alates aastast 2016, tunnustusüritusi korraldatakse alates 2020. aastast. Raekojas toimus vastuvõtt ka 2006. aastal, kui Tallinna Lastekodu sai 5-aastaseks. Kuna eelmisel aastal tähistas lastekodu 20. aastapäeva, korraldatakse koroona tõttu käesolevale kevadele lükkunud pidulik vastuvõtt taas Raekojas.