Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Rattatoetusele lisandub toetus kiivri ostmiseks

Tallinna linn otsustas lisada “Rattaga kooli” ühekordsele kuni 100-eurosele toetusele kuni 25 euro suuruse toetuse jalgrattakiivri soetamiseks. Toetust tuleb taotleda koos jalgratta ostmise toetuse taotlemisega ning esitada jalgrattakiivri ostmise ostuarve.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm sõnas, et muutuse eesmärgiks on võimalikult turvaline rattasõit. „Kuigi lastel on kiivriga sõit kohustuslik, annab see muutus lisakindluse, et lapsed kiivri saavad ning seda kannavad. Kooli ja kodu vahel rattaga sõitmine edendab laste liikumisharjumust, seega loodame, et võimalikult paljud lapsed teevad endale ratturi load ja asuvad ka igapäevaselt sõitma,“ lausus Vimm.

Kiivri toetust on õigus saada ka nendel, kes on juba jalgratta ostu toetust saanud. Selleks tuleb esitada täiendav taotlus kiivri toetuse saamiseks ühe aasta jooksul alates jalgratta ostmise toetuse taotluse esitamisest. Muul juhul tuleb jalgratta ja kiivri ostu taotlus esitada koos.

Järgmisest aastast on jalgratta ostmise toetuse saamise tingimuseks muu hulgas see, et jalgratturi juhiluba on väljastatud toetuse taotlemise aastal või sellele eelnenud aastal. See muudatus võimaldab toetada ka neid, kes teevad ratturi juhiloa eksami aasta lõpul, kuid plaanivad ratta osta kevadel.

„Rattaga kooli“ toetuse eelarveks on planeeritud 100 000 eurot aastas. 2022. aasta nelja kuuga on esitatud 228 toetuse taotlust, millest määruse tingimustele on vastanud 217 taotlust.

Rattatoetus aitab kaasa ka Tallinn kui 2023. aasta Euroopa rohelise pealinna eesmärkide täideviimisele, parandades linna keskkonnasõbralikumaks muutes linlaste elukvaliteeti ja elukeskkonda.

„Rattaga kooli“ toetuse eesmärk on edendada jalgratturi juhilubade tegemist, et suurendada laste teadlikkust ohutust liiklemisest ja kujundada ohutu liiklemise harjumusi. Lisaks on toetuse eesmärk suurendada laste liikumisviisides rattasõidu osakaalu, edendada tervislikku eluviisi ja turvalist liikumist.

Lisainfo jalgratturi juhiloa saamisest ja juhtimisõiguse eksamist on saadaval Transpordiameti veebilehel: transpordiamet.ee/jalgratturi-juhiluba

Sarnased uudised