Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Reaalkoolis peetakse rahvusvahelist loodusteadusliku hariduse konverentsi

Reaalkoolis peetakse rahvusvahelist loodusteadusliku hariduse konverentsi

Täna ja homme kogunevad Tallinna Reaalkoolis teadushuvilised üle maailma V rahvusvahelisele reaal- ja loodusteadusliku hariduse konverentsile. Konverentsi peamine eesmärk on valgustada reaal- ja loodusteadusliku hariduse hetkeolukorda nii kohalikul kui üleilmsel tasandil, samuti jagada häid kogemusi metoodikast ning populariseerida õpetaja ametit.

Abilinnapea Andrei Kante sõnul on konverents Tallinnale oluline, kuna see aitab kaasa reaal- ja loodusteadusliku hariduse valdkonna arengule ning võimaldab jagada häid kogemusi nii rahvusvahelisel kui ka kohalikul tasandil. „Konverentsi raames arutatakse hariduse tulevikuvisioone, õpetajate kutsealaseid väljakutseid ja õppija arengut toetavaid meetodeid. Samuti keskendutakse keskkonnaharidusele ja kliimapoliitikale, mis on tänapäeval üha olulisemad teemad,“ lisas abilinnapea.

Konverentsi esimesel päeval kõneldakse haridust puudutavatest arengukavadest, õppija ande arengu toetamisest, õppe personaliseerimisest, õppekavade arendustegevustest, õpetajate elukutse võimestamisest ja karjäärimudelist ning õpetajate järelkasvust. Teisel päeval keskendutakse keskkonnaharidusele, kliimapoliitikale ja õppekavaarendusele.

Üritus on suunatud reaal- ja loodusteadusliku haridusega seotud inimestele: õpetajatele, ülikooli õppejõududele, üliõpilastele, tulevastele õpetajatele, institutsioonidele, kes edendavad või panustavad reaal- ja loodusteaduslikku haridusse. Osavõtjaid on ligi 300, kelle seas on külalisi Ühendkuningriigist, Portugalist, Soomest, Taanist, Leedust, Norrast, Usbekistanist ja Kasahstanist.

Konverentsi korraldavad Tallinn Reaalkool ja SA Eesti Teadusagentuur. Toetavad Tallinna linn, Tallinna Haridusamet, Tallinna Reaalkooli Hoolekande Selts ning mitmed ettevõtjad ja Tallinna Reaalkooli õpilaste vanemad.