Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Reedel algavad sadamaalal uue trammiliini ehitustööd

Reedel algavad sadamaalal uue trammiliini ehitustööd

Reedel, 17. märtsil algavad uue trammiliini ehitustööd sadamaalal ning selleks suletakse liiklus Kai tänaval, kuid ligipääs sadama ja kruiisiterminali on tagatud kogu ehitusperioodi vältel.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja Jaan Tarmak tõdeb, et kuna kesklinnas alanud ehitustööd on kulgenud plaanipäraselt ja tõrgeteta, siis saab ehitaja liikuda järgmisse piirkonda. „Reedest alates pääseb sadamaalani peamiselt mööda Sadama tänavat – liiklusele jääb avatuks kaks sõidurada suunaga sadamast välja ja vähemalt üks sõidurada sadama suunal. „Rumbi tänavale tuleb kolm tänavaületust ning Rumbi tänav jääb ka pärast seda avatuks ja sellele saab suunata sadamast tulevat sõiduvoolu,“ selgitas Tarmak. „Uue trammiliini ehitusega kaasnevad kesklinnas muudatused liikluskorralduses, kuid loodame linlaste mõistvale suhtumisele ja palume liiklejatel järgida ajutist liikluskorraldust.“
 
Käesoleval nädala esmaspäevast algasid Vanasadama trammiliini esimese etapi ehitustööd, millega kaasnevad ümberkorraldused kesklinna liikluses. Ehitustöödega alustati Gonsiori ja Laikmaa tänavatel ning liiklus suleti Gonsiori tänava kesklinnast väljuval suunal Laikmaa ja Reimani tänavate vahel ning Laikmaa tänaval Gonsiori ja Narva mnt vahel suunaga Narva mnt poole.
 
Seoses uue trammiliini ehitustööde esimese etapiga on ümbersõidule suunatud bussiliinid nr 9, 11, 31, 46, 55, 67 ja 68. Muudetud liikumisteega bussiliinide peatustesse on paigaldatud infomaterjalid ajutise marsruudi kirjeldusega ja liikumisskeemidega. Ümbersõidul olevatel liinidel võib esineda hilinemisi ning kesklinna piirkonnas võib pikeneda jalgsikäigumaa pikkus peatustesse. Muudatusi ühistranspordi liikumisteedes ja graafikutes saab jälgida veebilehel https://transport.tallinn.ee/
 
Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate bussiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.
 
Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib 2024. aasta suvel ligi 2,5 kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Trammirööbaste paigaldusele järgneb trammitee trassil katendite rajamine sõidu- ja kõnniteedel, liikluskorraldusvahendite, bussiootepaviljonide ja muu linnaruumi inventari paigaldus ning haljastustööd, mis vältavad kuni lepingu lõpptähtajani 2025. aasta veebruaris.
 
Vanasadama trammiliini ehitustööde maksumuseks on koos käibemaksu ja omanikujärelevalvega ligi 46 miljonit eurot, taaste- ja vastupidavusfondist (RRF) on selleks eraldatud 26 miljonit eurot.