Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Renoveeritud Vana-Kalamaja tänav avatakse liiklusele 3. septembri õhtul

Renoveeritud Vana-Kalamaja tänav avatakse liiklusele 3. septembri õhtul

Põhja-Tallinnas asuva Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimine on lõpusirgel. Tööde käigus valmis kvaliteetne linnaruum, kus on mugav ja turvaline liikuda eelkõige jalgsi ja jalgrattaga. Renoveeritud tänav avatakse 1.-3. septembrini toimuva tänavafestivaliga. Bussiliini nr 3 tavapärane liikumistee taastub 1. septembril, autoliiklusele avatakse tänav 3. septembri õhtul.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimise puhul unikaalne see, et uus lahendus leiti arhitektuurikonkursi kaudu. „See võimaldas lisaks rekonstrueerimisele leida tänavale täiesti omapärane kujundus ja maastikuarhitektuur. Loodame, et uus Kalamaja peatänav toob uut ruumikogemust kohalikele elanikele ja aitab kaasa piirkonna ettevõtluse arengule,“ ütles Svet.

Ümberehitatud tänav ühendab Kalamaja vanalinnaga. Rekonstrueeritud piirkond algab Nunne tänava Toompuiestee poolsest otsast, kulgeb valdavalt mööda Vana-Kalamaja tänavat ja lõppeb Suur-Patarei tänavaga. Rajatud on uus Balti jaama plats ning Gustav Adolfi gümnaasiumi põhikooli hoone esine plats. Balti jaama juures kasutusel olnud maa-alusest tunnelist on jalakäijad toodud maa peale.

Põhja-Tallinna valitsus korraldab 1.-3. septembrini renoveeritud Vana-Kalamaja tänaval tänavafestivali. Toimuvad kontserdid, ekskursioonid, lasteetendused ja muud üritused eri vanuses linlastele. Festivali kava leiab Facebookist https://fb.me/e/1oroWPfSH.

Tööde kogumaksumus koos AS-i Tallinna Vesi tehtud töödega on 9,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendati 2017. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö „Kasvulava“ alusel, mille on loonud arhitektuuribüroo Kavakava OÜ arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Kristel Niisuke. Tänava renoveeris Tallinna Teede AS.