Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Riigi tähtsaim jõulupuu leiti Kiili vallast

Riigi tähtsaim jõulupuu leiti Kiili vallast

Tallinnale esindusjõulupuuks pakutud viieteistkümnest kuusest osutus seekord valituks Kiili vallas Nabala külas kasvav kuusepuu. Raekoja platsile püstitati kuusk neljapäeval, 23. novembril.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul laekus tänavu jõulukuuse kandidaate 15, mis on mulluse 26 kõrval üsna vähe. Ootustele vastav puu leiti 25 kilomeetri kauguselt Kiili vallast. „Raekoja platsi jõulupuu otsingud tekitavad igal aastal pisikese ärevuse, sest kuuse suhtes valitsevad suured ootused ning mõistagi oleme neid arvestades püstitanud puule kõrged standardid – mitte ainult kähar, kõrge ja igast küljest ilus, vaid ka esinduslik ja ajaloolise koha vääriline,“ ütles Haukanõmm.

„Kui mullune jõulupuu kasvas elumajale üsna lähedal ja ohutuse tagamiseks oleks pererahvas pidanud selle varem või hiljem maha võtma, siis tänavuse superstaari oksad ulatuvad elektriliinidesse. Ohtliku olukorra ainus lahendus oli imeilusaid oksi vähemaks lõigata, kuid selle asemel kolib kuusk oma täies hiilguses Raekoja platsile,“ selgitab Kesklinna vanem.

Riigi tähtsaima jõulupuu teekonda kasvukohast Raekoja platsile sai jälgida ka Tallinna Kesklinna Valitsuse Facebooki lehel

Kesklinna valitsus alustas Raekoja platsile paigaldatava esindusliku jõulukuuse otsinguid juba septembri keskpaiku, pakkumisi sai teha novembri alguseni. Linna esindusväljakule jõulupuud otsides seadis Kesklinna valitsus eeltingimuseks, et kuusk peab olema 15 meetrit kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe. Puu kasvukohale olid tingimusteks hea ligipääsetavus ja kaugus Tallinnast mitte enam kui 150 km.