Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Seiklejad õppekäigul Vana-Lõuna trammidepoos

Seiklejad õppekäigul Vana-Lõuna trammidepoos

24.augustil möödub 135 aastat päevast, mil Tallinnas alustas sõitmist hobutramm. Meie lasteaia Seiklejate rühma lapsed käisid 9.mail Vana-Lõuna trammidepoos, et saada osa Tallinna Linnatranspordi AS poolt sellele olulisele tähtpäevale mõeldes korraldatud depoo tööga tutvumise võimalusest.

Lapsed ei satu ju päris iga päev nägema, kus toimub trammide parkimine kui nad just parasjagu linnas reisijaid ei teenida, kuidas saavad trammid just nii puhtaks, nagu nad igapäevaselt meie linna pildid liikumas on, kus neid remonditakse ja kui palju on inimesi tööl peale trammijuhi selleks, et meie kodulinna tänavatel oleks piisavalt palju trammisid.

Ka said lapsed võimaluse võrrelda, kuidas on trammide välimus ja võimsus ajas muutunud, kuidas trammi salongi algusaegade puust pinkide asemel on täna väga mugavad, pehmed ja hästi hoolitsetud istmed. Õppekäik trammidepoosse andis lastele võimaluse küsida kõikvõimalikke küsimusi ja nendele ka spetsialistidelt põhjalikud vastused saada. Kohtumine depoos möödus kiirsti ja andis aruteluteemasid lastele veel paljudeks päevadeks!
Sellised õppekäigud aitavad oluliselt kaasa laste silmaringi laiendamisele ning õpeavad veelgi hoolivamalt suhtuma meie linnakeskkonda ning hindama nende inimeste tööd, kellega me iga päev küll kokku ei puutu, kuid kes panutavad meie kõigi heaolusse kodulinnas.