Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sel aastal keskendub Tallinna Ettevõtluspäev oskustele tuleviku ettevõtluses

Sel aastal keskendub Tallinna Ettevõtluspäev oskustele tuleviku ettevõtluses

Igasügisene Tallinna Ettevõtluspäev toimub tänavu juba 20. korda 26. septembril Viru Konverentsikeskuses. Ürituse teemaks on "Tuleviku ettevõtluses maksavad oskused", mille all keskendutakse ettevõtlusoskuste arengule ning olulisusele muutuvas ärikeskkonnas.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on tänapäeva muutuvas maailmas edu võti mitte ainult teadmistes, vaid ka oskustes. „Just oskused kujundavad meie võimekust kohanduda, innustada ja luua uusi võimalusi edukaks ettevõtluseks. Ettevõtluspäev on suurepärane võimalus arutada ettevõtluse tuleviku üle, kus loovus, koostöö, tehnoloogiline osavus ja pidev õppimine on need väärtused, mis meid edule juhivad. 20 aastat tagasi olid ettevõtlusoskused märkimisväärselt erinevad võrreldes tänapäevaga. Enamik ettevõtjaid keskendus kohalikule turule, rahvusvaheline kaubandus ja digitaalne äri olid alles lapsekingades. Ettevõtlusoskused põhinesid peamiselt traditsioonilisel müügil, suhtlemisel ja finantsjuhtimisel. Nüüdseks on digitaliseerimine muutnud ärimaailma olemust, võimaldades uusi ärimudeleid ja laiemat rahvusvahelist turgu,“ rääkis Vimm.

Enam kui 50 ettevõtluspäeva seminaril arutatakse, mil viisil kasvab ettevõtlusoskuste tähtsus tulevikus ja miks peavad ettevõtjad olema valmis kohanema kiiresti muutuva majanduskeskkonnaga ning omama laiemaid teadmisi tehnoloogia ja finantsjuhtimise valdkonnas, kaasa arvatud robotiseerumise ja tehisintellekti rakendamise osas. Lisaks tehnilistele oskustele on oluline ka uuenduslik mõtlemine ja võime luua uusi ärimudeleid, mis vastavad tuleviku väljakutsetele. Ettevõtjate roll ühiskonnas kasvab, keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik käitumine on muutunud konkurentsieeliseks.

Päev pärast ettevõtluspäeva konverentsi, 27. septembril tunnustatakse traditsiooniliselt Tallinna silmapaistvamaid ettevõtjaid ja ettevõtluse edendajaid ning antakse üle tänavused Tallinna ettevõtlusauhinnad. Traditsiooniliselt valitakse parimad välja ettevõtete seast, kes on aasta jooksul omas valdkonnas midagi märkimisväärset korda saatnud, näiteks loonud kõige rohkem töökohti, teinud teoks oma innovaatilise ja keskkonnasõbraliku idee, toonud turule põneva toote või teenuse, lisanud oma tegevusega ühiskonnale lisaväärtust või koostööprojektiga maailma muutnud.

Lisaks seitsmele põhikategooriale antakse ettevõtluspäeval koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele.

Ettevõtluspäeva üritustele saab tasuta registreeruda alates tänasest, 12. septembrist aadressil www.ettevotluspaev.tallinn.ee.