Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sel nädalal saavad linlased suurjäätmeid tasuta ära anda

Sel nädalal saavad linlased suurjäätmeid tasuta ära anda

Käesoleval nädalal 20. – 26. novembril toimub selle aasta neljas suurjäätmete äraandmise kampaanianädal, kus Tallinna elanikud saavad jäätmejaamadesse tasuta suurjäätmeid ära anda.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm märkis, et kampaanianädala sujuvamale kulgemisele saab iga jäätmejaama külastaja ise kaasa aidata. “Kui tuua ära kasutuskõlbmatut sektsioon- või kokkupandud mööblit, võiksid elanikud neid juba enne jäätmejaama toomist lahti võtta, et lihtsustada nii enda kui käitleja transporti ja kasutada ruumi otstarbekalt. Kui aga kodus üle jäänud asjad on kasutuskõlblikud, saab need tervena saata uuele ringile – Paljassaare ja Pääsküla korduskasutusruumides võetakse neid tasuta vastu ka kampaaniavälisel ajal,” kirjeldas Vimm.

Kampaania perioodil võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3m3 suurjäätmeid ehk suurjäätmete kogus peaks mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania tingimused ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistud).

Kuigi suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna elanikud järgmisel nädalal tasuta suurjäätmeid ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse.
Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab Tallinna Jäätmekeskuse kodulehelt.

Suurjäätmed on kasutuskõlbmatud mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul), põrandakatted, madratsid, kardinad ja kardinapuud, suured lillepotid, riidenagid, peeglid, spordivahendid, jalgrattad, katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid ning jõulukuused.

Suurjäätmed ei ole ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid), ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit), probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid), vanametall, elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit), muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Lisainfot suurjäätmete kampaania kohta leiab SIIT.